פלורה - מותר

מותר

פלורה

מילים, לחן והפקה מוסיקלית: לירון משולם עיבוד: לירון משולם, דן זייתון
4.5/5

מתוך היבט נואש אל תוך עצמה, שמוביל לכעס נטול רסן ואי יכולת לשלוט על הפחד, מגיעה לירון משולם – היא פלורה – למסקנה רציונאלית, ש"מותר לעשות טעויות", וכי לא כל האחריות מוטלת עליה. את הסיעור הרגשי-שכלי מביעה פלורה בקול זועק דואב, במנגינה והרמוניה מקסימים, הפקה אלקטרונית שמייצרת אווירה הזויה סהרורית ובמעבר קצבי ("אתה נוגע לי בנקודות רגישות") שמציג פן נוסף בסיפור שלה – שבו נכנסת דמות שמשנה את מצב רוחה לזעף. דימוי הכעס לכלב שמירה נובח – הוא ניגוד להבעה ה"נורמלית", שאומרת כי עשיית טעויות היא מצב טבעי. צליל החצוצרה שנשזר לתוך המרקם המוסיקלי הוא מהלך יפהפה של עיבוד, שכמו הופך חלק מהקומפוזיציה. מהשירים היותר מיוחדים-מסעירים-יפים ששמעתי לאחרונה.

מותר לעשות טעויות מותר/ הפחד משתלט/ האחריות היא לא רק עלי/ יש אולי שדים ששומרים עלי
אתה נוגע לי בנקודות רגישות/ ואז הכעס יוצא כמו כלב שמירה'/ נובח / תוקף/ את המראה של עצמו/ עומדת מולו כמו מפלצת גדולה ששואגת
מותר לעשות טעויות מותר
הפחד מתחפש/ קשה לי להבדיל/ מה שלי ומה לא/ יותר מידי שדים
אתה נוגע לי בנקודות רגישות/ ואז הכעס יוצא כמו כלב שמירה/ נובח/ תוקף / את המראה של עצמו / עומדת מולו כמו מפלצת גדולה ששואגת
מותר לנסות ולבדוק מותר/ מותר מותר

***  פלורה (לירון משולם) לקראת "מקום", אלבום חדש, שלישי שלה, היא זמרת-יוצרת שנחשפה בין השאר בפסטיבל הפסנתר, באינדינגב. בשנים האחרונות היא מריצה  מופע סולו אלקטרוני ברחבי העולם.  היא שימשה  קלידנית וזמרת בהרכבו של אסף אבידן בסיבובי הופעות בארה"ב ואירופה והופיעה איתו ביותר מ 200 הופעות שכללו גם את פסטיבלי וורכטר, פלאו וסולידייס.
אחרי המסעות ברחבי הגלובוס, בחרה לנטוש את האנגלית לטובת העברית, בתהליך עבודה מאתגר. הסינגל הראשון מתוך האלבום, "מותר", מציג את האוריינטציה הקוילת החדשה שלה. כמו גם הפקה מויסקלית מיוחדת המאופינת בביטים אלקטרוניים וכלים אקוסטיים.
פלורה גדלה בבית מוזיקלי, בת לגיטריסט קלאסי, שחשף אותה לעולמות מגוונים. לאחר שסיימה את לימודיה באקדמיה למוזיקה בירושלים, הוציאה ב 2010 את אלבום הבכורה Today Happy שהתאפיין בסאונד אלקטרוני חדשני. ב 2014 יצא אלבומה השני Everything Is Here, בו  המשיכה לחקור את הסאונד האלקטרוני עם שימוש במקלדות וינטאג' וסימפולים.  אלבומה החדש הוא לראשונה בעברית, בהפקה מויסקלית עצמאית.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות