צוריאל סעדון

דוראל סעדון

הכוכב הבא לאירוויזיון 2020

פרק 4
4.5/5

קאבר מוצלח לא חייב לחשוף זמר גדול, בטח לא לחקות את המקור, אלא להציג את  הניואנס שבביצוע החדש. יובל בידר אינה זמרת גדולה, אבל בגרסה המאוד לירית שלה ל"הכל עד כאן" של עמיר בניון הראתה כמה היא ייחודית. היא סיפרה את הסיפור של השיר לגמרי בדרכה. זה לחלוטין לא היה ביצוע "אירוויזיוני" – בקונוטציה הקלישאתית של המושג, אלא צנוע וקרוב לאמת שלה. השופט איתי לוי חשב שהיא עשתה "שיר ערש" ונתן לה אדום. אני מבין אותו. הוא מגיע מז'אנר שביצועים כאלה מרדימים. אמדורסקי ופלס קלטו את הדקויות. בידר עברה בסופו של דבר בזכות Save.
הרמה בתחרות הזו גבוהה. שמעתי ביצועים שעמדו בכל סטנדרט של תחרות בינלאומית: גאיה שאקי בתסרוקת האפרו ליד הפסנתר, הצליחה "ליצור" מחדש את Set Fire To The Rain של אדל. יש בה שילוב של שליטה, ביטחון, טכניקה ואישיות. The All Package, כפי שניסחה זאת שירי מימון.
נתן קטורזה הוא כישרון של ממש, שילוב קולי וירטואוזי של מייקל ג'קסון וברונו מארס, שאת שירו It Will Rain הוא ביצע. מסלסל מדויק בסגנון Soul, מחליף גוונים ווקאליים, כאילו נולד לזה.
את הצמרמורת של הפרק הזה סיפק  דוראל סעדון מבאר שבע בגרסה ל -Someone You Loved של לואיס קפלדי. קשה להאמין שבקאבר ניתן להשיג איכויות של קול ורגש שכמעט עולות על המקור. סעדון שר ממקום שמתחת למיתרים בלי ליפול למלכודת רגשנות היתר, ואם דיברנו על מהות הקאבר המוצלח – הוא הצליח גם להישאר קרוב למקור, אבל בעיקר לתת את עצמו ברמת שירה גבוהה מאוד.

גאיה שאקי – Set Fire To The Rain
גפנה פינטו – Listen
יוחאי צרפתי – מתגעגעת
נתן קטורזה – It Will Rain
יובל בידר – הכל עד לכאן
עומר אליהו – רק שלך
דוראל סעדון – Someone You Loved

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. דוראל סעדון הוא לא הכוכב הבא הוא הכוכב.
    מבצע אולטימטיבי.

    052-6181606

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות