קובי פרץ - תודה לך מאמי

תודה לך מאמי

קובי פרץ

מילים: יוסי בן דוד. לחן: יוסי בן דוד ונאור סינואני עיבוד: תמיר צור ונאור סינואני
2/5

חיים אתגר ניסה לחתוך את קובי פרץ לחתיכות, כאילו שמדובר באדם שחייב משהו לאומה אחרי שהשתחרר מהכלא, ועליו לתת תשובות בכתבה שמרוחה בצהבהב בוהק. אומנות? – מילה גסה.  מוסיקה, שירים, אתגרים מוסיקליים – מחוץ לתחום הנרטיב התקשורתי של קובי פרץ באלה הימים. אלמלא היה זמר מפורסם – הוא לא היה מגיע למקומות האלה, להתבכיין מול המצלמות. אבל אולי הם צודקים, כי מבחינה אומנותית, לפרץ אין על מה לספר. אם להתבכיין – מוטב כבר ראיון על טראומת המאסר.
לא השתתפתי בצערו, כפי שלא אשתתף בשמחתו על הסינגל החדש, כי השיר אפילו לא עשוי מכל אותם החומרים, שאני שונא  בז'אנר הנקרא "ים תיכוני".  פרץ מתבכיין, בטקסט מסורבל שמתחיל בשורה, שאינני בטוח כי הכותבים יכולים להבהירה: "אני אמרתי עוד ביום הראשון/ שאת תהי שלי מיום היוולדו של אדם" מה זה? הכוונה – מבראשית?  "אלייך ניגשתי כמו אדם וחווה" כלומר? לבש שתי דמויות? למה אדם וחווה? קובי על מה את שר?!
קובי  פרץ אולי קרא את הטקסט, אבל כנראה לא הבחין שמאכילים אותן בשטויות, רצף של משפטים הזויים,  שאינם מתחברים אפילו לקטע פרוזה. פרץ מעלה את המלל הזה על מנעד שאולי מבטא תחושה ביאוס-אושר שגואה בקרבו, אלא שהמוסיקה תוקעת אותו באזור תוגה שבלוני, רדוד, פשטני. אם השחרור מהכלא, היה צריך לסמן פרק חדש בדרכו המוסיקלית, זה ממש לא קורה. הייתי אומר כך: החיפזון להוציא שירים חדשים – מן השטן הוא.

אני אמרתי עוד ביום הראשון/ שאת תהי שלי מיום היוולדו של אדם
אלייך ניגשתי כמו אדם וחווה/ ואת אותי מושכת ואני בסערה
בצעדים קטנים אני בא אלייך/ מבקש להיות קרוב
איך ליום הזה אני חיכיתי/ עד אלייך יהלום
תודה לך מאמי/ על היום שבו הסכמת להיות האמא לילדיי אני זכיתי
אני ראיתי את עינייך מביטות בים של אושר למולך אני נחשפתי
אני נשבעתי לצידך להיות לך בעל למופת תודה לך מאמי
כל הלילה מתפלל שישמור אותך האל תודה לך מאמי
אני ניצחתי וזה הכל בזכותך/ להיות הגבר שיפרוט על מיתרך
אבנה לך בית על ההר מול הים/ואת תהי מאושרת המלכה של העולם

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. לא שני כוכבים. הגזמה. 2.6-3 ככובים. דיסני ומלוקק במקצת. אבל לחן ועיבוד כיפיים. בהרבה נעים מהרבהה דיסני מערבי שנתת 4 ככוכבים ידידי. אלה ואלה 3 כוכבים. אבל פה 2..מהר מידי…..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות