עידן עמדי - קרוב

קרוב

עידן עמדי

מילים ולחן: עידן עמדי עיבוד: עידן עמדי, תום כהן, רועי צעדי
4/5

יוצרים אוהבים להיות עצובים. משפט מוזר, לא? מתברר כי במצב רוח עגמומי, אתה הכי קרוב אצל עצמך. התוגה מולידה אמת. אני מזהה אצל עידן עמדי מוטו של מלנכוליה לייט שעוברת לאורך שיריו. גם כאן, המוסיקה משדרת את התחושה הזו של מהרהר-מתבודד שבוחן את עצמו, הפעם דרך מישהי שקיימת, ברקע גם כשהוא נמצא על הבמה.

צליל פסנתר מוביל את תוגת המספר דרך "לילה קר במסכים" אל "הזמן המריר"   שניתן לעוצרו ב"געגועים", שממלאים גם כשהוא נמצא על הבמה. הטון של עידן עמדי אינו משקר. זה שיר שנכתב על בסיס תחושת אמת, מחלחל גם אם המוסיקה נשמעת כבר חזרה על מוטיב, מה שאומר כי כבר גיבש לעצמו תעודת זהות מוסיקלית, תרצו – סגנון ששייך אך ורק לו, הכי קרוב אליו.
נ.ב גם  גם אלוהים בתמונה, אבל הוא "בממתינה". נכון ששפה מתעדכנת, אבל הייתי מתאפק לא להכניס אותו לסלולארי, גם אם מדובר בדימוי.

לילה קר עבר במסכים/ בדרך כלל האנשים שם מחייכים/ גם את חייכת אליי, עד לא מזמן/ קרוב אלייך, רחוק מבני אדם.
שנים הלכתי בלי להאמין/ דפוק בראש חזרתי מכל הדרכים/ ומי יודע איך ראית/ את זה עליי/ קרוב אלייך, רחוק מכאביי.

ולפעמים על הבמה מרגיש חיים/ עוצם עיניים, רואה אותנו מנשקים / ואז לרגע מסוים עוצר הכל/ כן, גם הזמן המריר הזה שפה/ ואז פתאום אני מלא געגועים/ אולי זאת את, אולי זה סתם ימים טרופים/ ואם יכולתי, עכשיו הייתי רץ לשם/ הכי קרוב אלייך, הכי רחוק מהעולם.
כנראה אנחנו אנשים שונים, / "אנחנו בוחרים לנו את החיים"/ אם אני לא טועה, ככה את אמרת/ קרוב אלייך, לקלישאות על אמונה/ ותמיד אהבת אנשים מסובכים/ "מטורף כמוך לא פגשתי בחיים"/  עושים דברים משוגעים באהבה/ קרוב אלייך, עם אלוהים בממתינה.
ולפעמים על הבמה מרגיש חיים/ עוצם עיניים, אני ואת על הכבישים/ ואז לרגע מסוים עוצר הכל/ כן, גם הזמן המריר הזה שפה/ ואז פתאום אני מלא געגועים,/ אולי זאת את, אולי זה סתם ימים טרופים/ ואם יכולתי, עכשיו הייתי רץ לשם/ הכי קרוב אלייך, הכי רחוק מהעולם.

 

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות