ניב דמירל - קרח

קרח Queda

ניב דמירל

מילים ולחן: Sandra Baylac & Schon Sebastian עברית: נועם חורב.
3.5/5

הו, כמה עצוב, וכשזה בצליל לטיני, ועוד בעברית וספרדית, יש סיבה לחגיגת מיינסטרים לוקאלית. אנחנו מעולים בחיקויים ובעליה על גלים למען קדם זמרים. ניב דמירל משווק חספוס קולי מלנכולי לייט, מנסה לתפוס את הגל האחרון בפופ המבוקש. הדכדוך המובנה בקולו תואם ככפפה את הלהיט הספרדי. לצורך הגרסה העברית גייסו את נועם חורב, שיתקין טקסט מתנגן. יצא לו פרח-קרח-נצח-פתח-מלח כדי לתאר אוהב מסכן שלא ידע, שהפרח שהוא עוגב עליה היא קרח. "מסובכת כבר שנים עם עצמה".
המנגינה – חבל"ז. מהסוג שהופכת כל עלם בעל מראה וקול למפוצץ קופות. למה ניב דמירל גם בספרדית? כשאני שומע את מאלומה, הכוכב הקולומביאני, אני יכול להבין יותר את מגמת מפיקיו של דמירל. זה אומר: לא עוד הארצות הדוברות ספרדית, אלא הצלחה סובבת עולם בכל המדיות המוסיקליות. יש תחושה שז'אנר הלטין פופ נמצא בתחרות אגרסיבית, המולידה עוד ועוד מוצרי אינסטנט. אני לא ממהר להשתמש במינוח "ממוסחר". בטוח שניב דמירל מהמר. יכול להיות שזה מקרב אותו להצלחה בינלאומית. מצד שני זה עלול להרחיק אותו מגיבוש תעודת זהות אמנותית מקומית, שתקרב אותו לקהל גדול יותר.

חיכיתי כל הלילה/ עד שתעלה השמש בשבילה/ לא ידעתי מה לומר לה/ שתזרוק לי תמפתח לעולם שלה
פרח/ לא ידעתי שאת קרח/ לא בקשתי איזה נצח/ רק רציתי שנרקוד בלי סיבה/ למה לא נתת לי איזה פתח/ לעצור את כל את כל המלח/ בעייניך שטובעות מולי
היא בקושי מדברת/ כל חצי משפט שלה כמו חידה/ כנראה היה לה חורף/ מסובכת כבר שנים עם עצמה/ כשהבוקר כבר הגיע/ והאיר על הבדידות כמו פנס/ לא רציתי להפריע/ עם השמש היא הופיע והקרח נמס
קרח/ איך פתאום גיליתי פרחֿ/ לא אכפת לי מהנצח/רק רציתי שנרקוד בלי סיבה/ ואין לך שום סיבה להסתתר/ שום דבר כבר לא בוער/ אני כאן להשאר תמיד.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות