רגינה ספקטור - Remember Us To Life

Remember Us To Life

רגינה ספקטור

לב גרופ מדיה
4.5/5

אין נושא אחד שמחבר את השירים בחדש של רגינה ספקטור, השביעי של הזמרת ילידת רוסיה, שחיה ויוצרת בניו-יורק. כוחה  כמספרת סיפורים שמלווה עצמה בפסנתר, דואגת לעיבודים שיבליטו את המילים, כמו את קווי המתאר המלודיים היפים הייחודיים שלה. אלבום שיוצא 4 שנים אחרי What We Saw from the Cheap Seats ומגלם את יכולות הכתיבה המעולות שלה, כמו גם את קולה האקספרסיבי.
האלבום נפתח ב – Bleeding Heart שיר העוסק בניכור חברתי  – על אדם בודד המחפש להיות שייך אבל נכשל בגלל חרדה. היא פונה אליו בגוף שני: למרות שהמסע שאתה עובר קשה, לא מאוחר להירפא. המוסיקה קסומה, פולק איטי שהופך בהמשך קצב רוק בעיבוד לצליל פסנתר אקוסטי  וצליל סינטיסייזר. הבעה שבאה ממעמקיה ומחזקת את המסר.

How long must I wait?
'Till you learn that it's not too late
How long must I cry?
'Till you know that you really tried
How long must I try?
'Till you learn that dreaming's hard
How long must I dream?
'Till you heal your bleeding heart
Never mind your bleeding heart

“Small Bill$” הוא כיוון מוסיקלי שונה, שיר מבוסס בס. ספקטור נעה על קצבים מורכבים, הנוגעים בראפ. שיר על גורלו של אדם בחברה המודרנית.

“His destiny was just too big to spend / So he broke it into smaller bills and change / By the time he'd try to buy the things he needed / He had spent it all on loosies and weed”

היא מוסיקלית מאוד, גם בשירים היותר מיינסטרימים כמו Older and Taller, כשהפסנתר ממלא תפקיד דומיננטי במיוחד בשיר כמו Grand Hotel. בלדה כמו  The Light היא מהשירים המעידים על יכול ההמצאה המלודית ועל  כנות ההבעה העמוקה. כנ"ל Obsolete, שיר נוגה על רקע הפיכתה אם לילד. הרגש מגיע מכל צליל. גם כאן הפסנתר הוא חלק אינטגרלי מהשיר, שמדבר על רגש שאינו יכול להתבטא במילים.

This is how I feel right now
Obsolete manuscript
No one reads and no one needs
Pages lost, incomplete
No one knows what it means

אולי האלבום החזק שרגינה ספקטור הוציאה.  תמצית מרוכזת של המעולים שבמרכיבי יצירתה,  ואחרי שתי האזנות, מצאי את עצמי עושה עוד Repeat.

 1. Bleeding Heart
  02. Older and Taller
  03. Grand Hotel
  04. Small Bill$
  05. Black and White
  06. The Light
  07. The Trapper and the Furrier
  08. Tornadoland
  09. Obsolete
  10. Sellers of Flowers
  11. The Visit

"Regina Spektor – "Older and Taller

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות