גלי עטרי צילום מרגלית חרסונסקי

רק אתמול

גלי עטרי

מילים: רחל שפירא לחן: יצחק קלפטר עיבוד והפקה מוסיקלית באלבום של 1988 – אילן וירצברג
/5

אם החופש בעברה היה שלם, היא חפצה שגם המהפך, פרק ההתאהבות והאהבה – יהיה שלם. אם בעבר דרכה הייתה כביכול ברורה, שייכת כולה לעצמה, עכשיו היא מרגישה שהשינוי המבורך אינו מוביל אל תחחושת השלם. חשה שהיא רק חלק ממנו, רוצה שייקח את כולה.
רחל שפירא כתבה לגלי עטרי שיר על מהות האושר על רקע התאהבות. חיים ללא תלות במישהו, הם לכאורה פסגת החופש-אושר, מובילים למצב אופטימלי. אהבה היא ספירה אחרת. לפי שפירא  היא "זוהר אנושי", אלא שמרגע התרחשותה – היא כבר אינה שלמה כמו החופש, והרצון אצל האוהבת שהיא תחוש כמו בימי החופש. . גלי עטרי שרה – "אם אתה הוא גורלי/ אם אתה שלי/ למה רק חלק/ קח כבר את כולי".
יצחק קלפטר התאים לשיר לחן ככפפה ברגישות מלודית שובת לב. המוסיקה, כמו המילים, מבטאת את צערה על חוסר השלמות שבהתאהבות. את התוגה הזו מצליחה גלי עטרי להקרין בשירתה המאופקת והתחושתית.

*** צילמנו את השיר בהופעה החגיגית של גלי עטרי בקיסריה (יוני 2015), וקיבלנו ביצוע בוגר, אותנטי, כדי  להזכיר את קלאסיותו של השיר.

רק אתמול / דרכי הייתה ברורה לי, כן / לכאורה, משלתי בחיי / מישהו צחק עלי / מישהו אולי / משתעשע על חשבוני / מישהו צחק עלי / ושלח אותך אלי / איך זה הפכת / על פיו את עולמי. 
רק אתמול / החופש כה קסם לי, כן / לכאורה, הכרתי את עצמי / לא יודעת את נפשי / זוהר אנושי, / בא הציפני עד היסודות / לא יודעת את נפשי / כי ליבי כבר לא חופשי / ככה נשביתי / למה לא להודות. 
רק אתמול / מתי, מתי היה זה, כן / את הזמן בקושי אזהה / אם אתה הוא גורלי / אם אתה שלי / למה רק חלק / קח את כולי / אם אתה הוא גורלי / אם צילך שואף צילי / אל תקח רק חלק / קח כבר את כולי. 
אם אתה הוא גורלי / אם אתה שלי / למה רק חלק / קח כבר את כולי.

צילום: מרגלית חרסונסקי

וידיאו: "רק אתמול" – גלי עטרי בקיסריה, יוני 2015

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות