שלום גד - להישאר בחייים

להישאר בחיים

שלום גד

מילים, לחן והפקה מוזיקלית: שלום גד
4.5/5

זהו שיר על מציאות מפרספקטיבה של מי שמודע למציאות, ומשרבב את האירוניה שבעטיה. שלום גד שר על ה"אנחנו" שעסוקים "בלא למות". להיות עצובים זה מותרות עבורנו. עצב נועד לנסיכים, לב שבור – לעשירים. "אנחנו" צריכים להישיר מבט אל המציאות הזו, אל הכביש הראשי, להשלים עם המצב ולצאת לעבודה – "יש מפוחית בארנק ויש תפוחים בדבש/ ויש גרביים נגד מים ויש ברזל בנעליים/ ויש טפסים על המגש ויש מטאטא חדש" ו"מה שהולך היום זה / להישאר בחיים".
שיר ההישרדות העצוב והסרקסטי מושר בקול גבוה, בקצב שמוציא לכביש מספר 1, מעובד לשירת יחדיו כהמנון לכל שיצאו לדרך, שרים עם הרדיו והשלימו עם מצב של זה-מה-יש, וכל שנותר זה ללמוד לנשום ולהישאר בחיים. המוסיקה מכילה את עוצמת הכאב והאירוניה.
שלום גד אינו רוק סטאר. הוא מנהל קריירה על אש קטנה, עושה מוסיקה מהמקום הכי נכון מבחינתו, נאמן לאמת שלו, והשיר החברתי הזה הוא חלק אותנטי מהאמת  הזו, שהיא אמת הנוגעת לקולקטיב אדיר של אנשים עצובים ושבורים.

*** שלום גד החל את דרכו כבסיסט ושותף ליצירת השירים בלהקת פונץ' ומאז שנות השמונים, מנהל קריירת סולו, במהלכה הוציא עשרה אלבומי אולפן בהפקתו, שישה מהם יצאו לאור במשך שלוש שנים בלבד. אלבומו הראשון "סוף מדבר: יצא לפני 20 שנה בחברת "הד ארצי". שלושת האלבומים האחרונים: "תל אביב תל אביב", "ירושלים" ו"תלמי אליהו" – מארז משולש בשם טרילוגיית "המצב", אזלו מן המדפים בתוך חודשיים בלבד.

לב שבור זה לבני עשירים/ אנחנו עסוקים מדי בלא למות/ או לפחות בלהישאר בחיים
עצב זה בשביל נסיכים/ לנו עדיף לעבוד ולשמוח/ ואני צריך לצאת מחר לשטח
כל הדמעות בעולם לא יחליפו מים/ מוטב נצא עכשיו עם הכלים/ אם אתה רוצה למצוא שמים
קח את כביש מספר אחד / ונתפוס את הזריחה/ שים על ההגה שתי ידיים/ ותשיר עם הרדיו
כתר עגום לא יציל אותנו/ אנחנו צריכים מספרים/ אם אתה רוצה להישאר בחיים
קח את כביש מספר אחד / תתחיל לאהוב תפסיק לשנוא/ שים על ההגה שתי ידיים
ותשיר עם הרדיו
יש ראיון עבודה ויש תעודת לידה  / ויש מפוחית בארנק ויש תפוחים בדבש/ ויש גרביים נגד מים ויש ברזל בנעליים/ ויש טפסים על המגש ויש מטאטא חדש
לב שבור זה לבני עשירים/ אנחנו עסוקים מדי בללמוד לנשום/ מה שהולך היום זה
להישאר בחיים/ להישאר בחיים/ להישאר בחיים.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות