שלומית אהרון - שקט אמיתי

שקט אמיתי

שלומית אהרון

הפקה עצמאית
4/5

תשובה על השאלה מהו "שקט אמיתי" נבקש מכותב המילים שחר אריאל. את התשובה הרגשית נקבל משלומית אהרון ששרה  על אי רצונה ב"שקט אמיתי" – "כשאני איתך הכל נהיה סערה/ אתה כמו תלתל כמו טיפות הטל/ נוסק שוב על גל".אחד השירים היפים באלבום החדש שלה, נגיעות בלוז (בפתיחה) ופלמנקו בהמשך, שרה בטונים של תחושת אמת.
הקריירה של שלומית אהרון, זמרת רגש מצוינתלא הייתה תמיד סערה מטלטלת. היא חסרה אלבומי סולו אולטימטיביים, כמו גם מופעי סולו שיעמידו אותה בשורה הראשונה של זמרות העל המקומיות, כפי שמגיע לה. היא מזוהה בעיקר עם "הכל עובר חביבי" הותיקה והלא מתחדשת. היא ניסתה מופעי מיינסטרים פופוליסטיים כשחברה לזמר אופרה (יבגני שפובלוב, שלושת הטנורים).
שנים שאני מצפה לאלבום האולטימטיבי שלה. בחדש היא כמעט מגיעה למקום הזה. סוג האלבומים שהייתה צריכה להוציא לפני 10 שנים.  עשרה שירים שרובם – בעין סערת הרגשות שלה, גם כשמדובר בשירים שאינם שלה. שלמה ארצי כתב לה שני שירים: "תגיד לי" – שיר געגועים לאבא על פחד של הדובר/ת מהמוות שמוביל לניסיון להכיר מעט ממה שעבר על האב. המוסיקה מניעה את הטקסט במקצב הטנגו המחניף. שלומית דרמטית בחלק הראשון של השיר. בחלק השני יורד המינון הדרמטי לטון נוגה מאופק יותר. מצליחה להעצים את הנרטיב. מוסיקה ללא גיל, שמעידה כי הגיל בכל זאת קובע כאשר הלבבות נפגשים בנושא רגיש כמו אב על קצב שהוא (האב) ככל הנראה אהב. ארצי כתב לה על אהבה קצרה בלונדון  מנקודת המבט שלו ושלה עם המוטיב המוכר של "בואי נרקוד לחשת לי בחנויות/ בואי נמות עכשיו ושוב נחזור לחיות". שיר זרם תודעה טיפוסי של ארצי שעולה על הכביש הראשי בקצב מזיז.
"נהיה אשר נהיה", מילים של שלומית, לחן של דניאל דור, הוא שיר של תהיה ומבוכה לגבי מהות הקיום והסתפקות פשטנית משהו במצב של "נהיה מלאכים בחלום" בעיבוד משדרג (פטריק סבג) שנוגע בשמימי. התהיות העצמיות קיימות גם בשיר הגעגועים שכתבה "עוד רגעים אחדים" כשהיא שרה: "מה בעצם רצינו/ לפני שהזמן מתכלה/ לפני שעולה שוב האור". לחן נוגה מחלחל של תומר הדדי, שירת רגש המעצימה את השאלה. רוב הבחירות מוצלחות:   "תמונה קטנה" עפ"י לחן של מרקטה אירגלובה מתוך הסרט Once הוא שיר געגועים (מילים: שחר אריאל) לאהוב ולאהבה מוגנת של פעם, ששלומית שרה בעצב מאופק, כשהעיבוד מעניק לטון הערגה עוצמה. מיקי גבריאלוב העניק ל"הלב יזכור" (מילים: ארז ברזוליק) ניחוח יווני יפה וגם את קולו לדואט מוצלח עם שלומית.
היא שרה על שינויים שמישהו קרוב עובר ב"כמו נהר" (ארז ברזוליק-תומר הדדי) תוך הזדהות גדולה. סגנון פולק בליווי מפוחית, משדרת תחושת עצבות אותנטית ומשכנעת בטון מאופק. בחירות פחות טובות  –  "ספרי לי דברים טובים" (אדמית הראל- רמי קלינשטיין), שנשמע כלא שייך לאלבום. גם "מהדורת קיץ" (ארז ברזוליק-אביב קורן) הוא שיר אהבה מסורבל מדי לאלבום החדש שלה. שלומית אהרון ניסתה תמהיל אקלקטי של שירים כדי להיות הכי קרובה אצל עצמה, לשיר תחושות והרהורים שמציפים אותה, והצליחה להגיע לאלבום כמעט קוהרנטי גם בזכות הטיפול הרגיש והעשיר של המעבד והמפיק פטריק סבג בשירים.

שירים: תגיד לי, נהיה אשר נהיה, תמונה קטנה, לונדון, הלב יזכור, ספרי לי רק דברים טובים, עוד רגעים אחדים, מהדורת הקיץ, שקט אמיתי, כמו נהר

 

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות