דודו טסה - תביאי איך יין

תביאי איתך יין

דודו טסה

מילים: אלי אליהו, גלעד כהנא, דודו טסה לחן: דודו טסה עיבוד והפקה מוסיקלית: דודו טסה
4.5/5

השיר נפתח בקצב פאנקי מוחץ ומהיר. לא משאיר מקום לנשימה. השירה של דודו טסה גובלת בזעקה. המבע רווי רגש וכוונה. הוא מתכנן את הפגישה באותו ערב. שתביא איתה יין. שתביא איתה אור. תהיה גם תקשורת מילולית, יחשוף את ה ה"אני" שלו בפניה.
יש בשיר של דודו טסה דחיפות, כמו אומר לה – בואי נחיה את הרגע, נתמסר לו, להנאה. לא נפספס את האהבה, כי שום אהבה לא תחזור. בזמן חולף, אנשים משתנים, לכן גם האהבות אינן נישנות.  שום חוויה אינה חוזרת פעמיים. רק הגוף זוכר את מה שספג במהלך הקשר / החיים. האור שהוא מבקש ממנה להביא עומד מול צל שנופל על צל. הזמן אוזל ("אין זמן לאבד"),  ואפילו אין כבר זמן לפחד. כשאת עושה את מה שביקשתי – תביני את השקפת עולמי ואת רגשותי- הוא אומר לה.
טסה מצמצם את השיר ליחסים בינו ובינה, אבל התובנה  נכונה לחיים בכלל, ולמה שכל אחד מאיתנו בוחר לעשות, כי מה שהיה כבר היה, ומה שיהיה בלתי ידוע. אתה חי עכשיו ואם אינך מודע – אתה מפסיד את חייך.
המוסיקה חד כיוונית, ממוקדת, דרמטית מאוד. נשמה מזמרת את את התחושה / תובנה. צליל הפאנקי מבוסס  בס, מקושט בצליל חצוצרה ג'אזי שמוסיף  לשיר איזשהו אלמנט אל זמני מיוחד. דודו טסה מצליח לבטא בעוצמה את התשוקה ואת דחיפותה, והתוצאה מרטיטה.

רק היום, רק היום נמצא מקום
מה את יודעת עליי מה
(תראי)
כשאת מגיעה תביאי איתך יין
תביאי איתך אור
וכל מה שלא אמרתי עדיין
אומר בפעם הראשונה
רק היום, רק היום פשוט לנשום
מה את יודעת עליי מה
צל נופל על צל אין זמן לאבד
וכבר מאוחר לפחד
כשאת מגיעה תביאי איתך יין
תביאי איתך אור
שום אהבה לא תחזור פעמיים
רק הגוף תמיד יזכור

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות