תום יורק: איננו תומכים בנתניהו יותר מאשר בטראמפ

/5

תום יורק עדיין משיב לכל מי שתוקפים אותו על הסכמתו להופיע בישראל. הפעם הוא משיב לבמאי הקולנוע והטלוויזיה הבריטי קן לואץ', אחד ממובילי מסע המחאה נגד הופעותיהם של אמנים בישראל.
לואץ' צייץ ליורק: "רדיוהד חייבת להחליט אם היא הולכת עם המדוכאים או עם המדכאים. יש תחושה שהם רוצים לשמוע רק צד אחד – זה שתומך באפרטהייד".
בתשובתו  ללואץ' אומר יורק: "הופעה במדינה כלשהי אינה הצהרה על תמיכה בממשלתה. הופענו כבר בישראל, כשבשלטון הייתה ממשלה אחרת, יותר ליברלית מהממשלה הנוכחית. איננו תומכים בנתניהו יותר מאשר בטראמפ, ובכל זאת אנחנו מופיעים באמריקה. מוסיקה, אמנות, אקדמיה הם תחומים שחוצים חומות – לא בונים אותן. הם מתייחסים לראשים פתוחים, לא לאטימות מחשבתית בענייני הומניות, חופש ביטוי. אני מקווה שאתה מבין זאת".
זו אינה התשובה הראשונה של יורק למי שביקרו אותו ואת רדיוהד על הסכמתם להופיע בתל אביב. ביוני הוא אמר: "לעולם לא הייתי איפה לעבוד או  מה לחשוב. הדיאלוג שהם מנסים לכפות הוא של שחור ולבן. מטריד אותי גם שבמקום לדבר איתי אישית, הם בחרו ללכלך אותו בפומבי. זה חסר נימוס להציג אותנו כמי שאינם יודעים דברים או מטומטמים, שאיננו יכולים להחליט על צעדים בעצמנו". ב-19 ביולי הם כאן בפארק הירקון.

וידיאו:  Radiohead – Fake Plastic Trees בהופעה בפסטיבל גלסטונברי

https://www.youtube.com/watch?v=G2KiXrSQF78

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות