הפרויקט דיסק 2

2 צדדים למטבע

מירו את עדן הפקות אן.אם.סי
4/5

תנו לזמרים מעולים המזוהים עם פופ הים-תיכוני שירים מ"הקלאסיקה" הישראלית והם יעשו מהם מעדנים. אני מגיע לתובנה הזו אחרי ששמעתי שלושה קאברים.
את שרית חדד אני לוקח לאי בודד יחד עם "אתה פה חסר לי" של אביב גפן. נורית גלרון שמעה את זה? הסלסול של שרית בעיבוד של יעקב למאי מוסיף לשיר תבלין מפתיע.
אם אביב גפן – אז לירן טל בשיר המסיים את הדיסק – "אהבנו" – גם כאן הארה יפה של השיר בסלסול ובעיבוד למיתרים.
ליאור פרחי העניק ל"היא לא דומה" של ארקדי דוכין טון וסלסול שהשיר השתוקק להם.
אבל ליאור נרקיס הריץ את "אהבה קצרה" של מאיר בנאי לחאפלה ולאולם החתונות שלו בעיבוד דיסקו שוצף קוצף. לא ממש פרשנות, אלא עיבוד לצרכיו.
קרן פלס שיטחה את "מורה לחיים" של עמיר בניון בעיבוד שהוא יותר הפקה של יונתן (ג'וני) גולדשטין ועמרי בר.
חנהל'ה התבלבלה יותר מהעיבוד הדאנסי צועני אסטה אסטה של טל שגב ומטבוחה פרוג'קט. זוהי חנהל'ה שמחייכת בקצב בדרך לאולם החתונות.
יואב יצחק הוציא את "מה תרצי שאהיה" של עמיר בניון מהקונטקסט שלו.  לא חלב ולא בשר, לא מערבי ולא מזרחי. פרווה.
לא הבנתי באיזה צד של המטבע בחרה מירי מסיקה להיות בגרסה שלה ל"שלכת" של אורלנד וזעירא האינטרפרטציה מורכבת, רב סגנונית (ספרדית, ביט מערבי) מעיפה את השיר למקום שהוא לא חלם להגיע אליו.
נתי לוי מנסה שלמה ארצי של "אני שומע שוב" , והייתה לי תחושה שהוא ממש לא בתוך הטקסט הזה, כאילו כל המטרה היא "למזרח"
גלי עטרי בחרה ב"כבר עברו השנים" של אביהו מדינה המזוהה עם זוהר ארגוב. עיבוד מעוגל מאוד, הרמוני, ואלסי מימי משהו. לא עיבוד שמעניק לשיר "שפיץ" מיוחד. ועוד שיר של מדינה – "אלייך" – הפעם בגרסה מעודנת יפה של עידן יניב. שי גבסו ו"שולחן אחד" בחרו ב"מרלן" של אנריקו מסיאס כדי לתבלן אות בשלל תבלינים – דרום אמריקני, ספרדי, ים-תיכוניי. עיבוד יפה שלוקח את השיר למקומות יפים.
זהבה בן מה"לה לה לנד" הזכירה את דפנה ארמוני מ"היכל התהילה" ב"אוהבת אותך עוזבת אותך" של שלום חנוך. זהבה בן – שלום חנוך? כן, הגיע הזמן לעשות משהו עם השיר הזה, זהבה עשתה. עד שתגיע גרסה מיוחדת יותר.
דניאל סלומון בחר ב"זה הזמן לסלוח" של ארה דינקיג'אן הארמני מ"נייט ארק" המזוהה עם יואב יצחק (משום מה העניקו ליצחק קרדיט על המילים…) והעניק לו צבע חדש יפה בקול תחושתתי צרדרד ועיבוד סולידי אפקטיבי.
"גדליה רבע איש" לא היה מאמין שסבום פם ומאור כהן יגישו אותו בגרסת רוק פיוז'ן פאנקית. לא חייבים להתעלל ככה באלתרמן את וילנסקי.
אביבה אבידן חברה לדרבוקה, בוזוקי ועוד כדי לנסות להעניק ל"אתה לי ארץ" המוכר מירדנה ארזי גרסה יותר ים-תיכונית. אז העיבוד יפה. הפרשנות שלה לא ממש מוסיפה ערכים.

שני צדדים למטבע – דיסק 1

שני צדדים למטבע – דיסק 3

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. אחלה פרוייקט.. זה מדהים לשמוע את הקאברים, חלקם אהבתי מאוד וחלקם פחות. זה יפה לראות איך סגנונות משתלבים.. שאפו

    דבר שני איפה. אילנה אביטל? דפנה ארמוני? רוחמה רז? אבי ביטר? עופר לוי? יהודה פוליקר?

    חייבים להמשיך עד שכל האמנים בארץ יעשו קאברים.

  2. מבקר יקר הייתי מציע לך שוב לשמוע את הביצוע של נתי לוי פשוט תענוג אחד המגישים היותר טובים במוזיקה הישראלית לגבי הטקסט שכתבת שנתי לא ממש בתוכו אז זהו הטקסט פשוט ולא מאפשר לאומן לעשות איתו יותר מדי משום שיש רצף גדול של מילים בכל שורה למעט הפזמון ,בכל אופן אני מחבק את הביצוע הזה בשתי ידיים ,אחלה נתי.

  3. מה זאת אומרת "משום מה העניקו ליצחק קרדיט על המילים"? הוא כתב את המילים העבריות של השיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות