נערי החוף שנות השישים

50 שנה ל – Pet Sounds

נערי החוף

שירי שנות השישים
4/5

"מה זה החארה הזה?" שאל הזמר מייק לאב, זמר הביץ' בויז, את בריאן וילסון, היוצר, ומי שנחשב אז, ב-1966, גאון תורן בפופ, כשזה השמיע לו את השירים החדשים של האלבום Pet Sounds. לאב לא היה מאמין, כי על האלבום הזה יגידו  הביטלס, כי הושפעו ממנו ביצירת Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band..
נערי החוף עצמם סיפרו, כי הושפעו מ – Rubber Soul של הביטלס ביצירת Pet Sounds. בריאן וילסון הכריז אז כי הוא הולך לעשות את תקליט הרוק הגדול ביותר בכל הזמנים. ברור שלחץ ההתמודדות היצירתית אתגר את שתי הלהקות. וילסון  אפילו פרש מההופעות של הלהקה באותם ימים כדי להתמקד בכתיבה ובהקלטת האלבום. כלומר: וילסון יצר את Pet Sounds ללא שאר חברי הלהקה והשתמש בהם רק לצורך העיבודים הקוליים. הייתה לו אפילו מחשבה להוציא את האלבום כאלבום סולו, ואמנם הסינגל הראשון Caroline No יצא תחת שמו.
Pet Sounds יצא במאי 1966. חמישים שנה אחרי, ישנם מי שמכתירים את האלבום – היצירה הטובה ביותר של בריאן וילסון כיוצר וכמפיק. לכך שותפים רוב מגזיני הפופ והרוק הנפוצים בעולם. האלבום דורג במקום השני ברשימת 500 האלבומים הטובים ביותר של הרולינג סטון.
אומרים שהביץ’ בויז לא היו מגיעים ליצירה הזו ללא לחץ ההתמודדות היצירתית מול הביטלס.  זה אלבום של שירה בעיקר העוסק באהבה, סובלנות ואובדן התמימות. כשוילסון שר  "Wouldn't it be nice if we were older?", בפתח האלבום, הוא לא רק דמיין אהבה של בוגרים שסיימו תיכון. הוא חשב גם זהות בוגרת יותר למוסיקת הפופ והרוקנ'רול.
הביץ’ בויז בהרמוניות שלהם, הם להקת סיקסטיז מובהקת, אבל גם מעבר לזה ויותר מזה – הצטיינו בתזמורים  ובהרמוניות. ההיילייטס – Don’t Talk, God Only Knows, Wouldn’t It Be Nice . חמישים שנה אחרי אנחנו עוד מופתעים מהמקוריות של נערי החוף מודל 66.  באמצעות התזמורים העשירים, המקצבים האלגנטיים, הטקסטים הלא פשטניים, הוכיחו שאלבום פופ יכול להיות יותר מאשר אוסף של שירים.

Wouldn't It Be Nice
You Still Believe In Me
That's Not Me
Don't Talk (Put Your Head On My Shoulder)
I'm Waiting For The Day
Let's Go Away For Awhile
Sloop John B
God Only Knows
I Know There's An Answer
Here Today
I Just Wasn't Made For These Times

וידיאו: God Only Knows

The Beach Boys – Pet Sounds

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות