פול מקרטני וכנפיים

Band On The Run

פול מקרטני וכנפיים

שירי שנות השבעים
/5

פול מקרטני כתב את השיר כתגובה על החוק נגד סמים שהפליל אותו ואת חבריו. "אנחנו לא פושעים" הסביר בזמנו מקרטני בראיון. "אנחנו עושים את זה כדרך חיים, כמו שתיית משקה חריף".
עוד אמר מקרטני: "הרעיון הבסיסי של Band On The Run היה להקה אשר נמלטת מהכלא. בתחילת השיר קיים בית סוהר מטפורי. הבחור-דובר תקוע בין ארבעה קירות, ואז הוא מתכנן בריחה. זה שם השיר, גם שם האלבום, אבל לא מדובר באלבום קונספט.
פול מקרטני רואה באלבום הזה – יצירת הפוסט ביטלס הטובה ביותר.  בשיר הזה הוא חיבר קטעים של שירים שונים לשיר אחד. הביטלס עבדו באותה שיטה באלבומים "סרג'נט פפר" ו"אייבי רוד". במקרים מסוימים, זו הייתה הדרך להפוך שני שירים בלתי גמורים לשיר אחד. אחת הדוגמאות הבולטות של הביטלס היה A Day In The Life.
מקרטני הקליט את האלבום בלאגוס שבניגריה עם אשתו לינדה ועם הגיטריסט דני ליין. שאר חברי "כנפיים" החליטו לא לצאת למסע. מקרטני: "ניגנתי הרבה על תופים וגיטרות בהקלטה, לאחר שהמתופף החליט לעזוב את הלהקה ואלו הגיטריסטים החליטו לא להגיע, ככב ש"כנפיים" כאן היא יותר פרויקט סולו.

מקום 1 – ארה"ב. מקום 3 – בריטניה

Stuck inside these four walls/ Sent inside forever / Never seeing no one 
Nice again like you/ Mama you, mama you

If I ever get out of here/ Thought of giving it all away / To a registered charity / All I need is a pint a day / If I ever get outta here/ If we ever get outta of here

Well, the rain exploded with a mighty crash/ As we fell into the sun / And the first one said to the second one there / I hope you're having fun.

Band on the run, band on the run/ And the jailer man and sailor Sam / Were searching every one / For the band on the run/ Band on the run / Band on the run/ Band on the run.

Well, the undertaker drew a heavy sigh/  Seeing no one else had come/ And a bell was ringing in the village square / For the rabbits on the run.

Band on the run/ Band on the run / And the jailer man and sailor Sam / Were searching every one / For the band on the run/ Band on the run

Yeah the band on the run….

Well, the night was falling as the desert world/ Began to settle down/ In the town they're searching for us everywhere/ But we never will be found.

Band on the run/ Band on the run/ And the county judge who held a grudge / Will search for evermore/ For the band on the run/ Band on the run / Band on the run

 

https://www.youtube.com/watch?v=t8dQwP80uNQ

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות