לאונרד כהן - Can't Forget

Can't Forget: A Souvenir of the Grand Tour

לאונרד כהן

אן.אם.סי
4/5

די, תפסיקו להזכיר ללאונרד כהן את גילו. שימשיך ככה. מצד שני, קשה להתעלם מהעובדה: בן 80 ומוציא אלבומים, כאילו הוא אמן בתחילת הקריירה שלו או בעיצומה. חוץ מזה מה זה 80 בימינו. תראו מה טוני בנט עושה בגיל 88.
אחרי אלבום האולפן Popular Problems (שהגיע בישראל למעמד של אלבום זהב) והאלבום וה-DVD  –  "הופעה חיה בדאבלין", קבלו את האלבום השלישי שהוא מוציא בפרק זמן של שנה. מדובר בעשרה קטעים נדירים, חלקם לא מוכרים יחסית, שהוקלטו במהלך ההופעות והחזרות בסיבוב ההופעות האחרון של כהן, ביניהם שני שירים מקוריים חדשים ושתי גרסאות כסוי.

האלבום מאפשר לראשונה הצצה מיוחדת  לתהליך החזרות של כהן לקראת הופעות, המוכר כהופעה שלפני ההופעה. שני השירים המקוריים החדשים הם: ‘Never Gave Nobody Trouble ו – Got a Little Secret. הקאברים שלא הוקלטו בעבר הם: Choices של ג'ורג' גונס ו – La Manic של ג'ורג'ס דור.

תשאלו מה המבול הפתאומי הזה של אלבומי לאונרד כהן? מה דחוף כל כך? אז ככה: גם אם ישנה תחושת שובע מסוימת, עדיין אי אפשר להתכחש לעובדה: הוא במיטבו כלאונרד כהן נכון לעכשיו, בקול הבס המחוספס הזה. זה לא רק הקול, זה בעיקר הפרייזינג – היכולת לבטא תחושות, להיות הכי אותנטי, לשיר על סקס כאילו זה הסיפור שלו עכשיו. ההרכב המלווה מצוין בכל סגנון, כולל הבלוז של שני השירים החדשים.
מה שמשאיר את השאלה הבאה פתוחה: איך כהן מתכוון להפתיע אותנו בשנתיים-שלוש הבאות. מה שבטוח: באלבום הזה אין משהו שאומר כי על האיש לפרוש. הרי ללאונרד כהן היו אין-ספור שיאים בקריירה, אז למה לפרוש דווקא בשיא הזה?

Field Commander Cohen
I Can't Forget
Light as the Breeze
La Manic ++ (originally by Georges Dor)
Night Comes On
Never Gave Nobody Trouble ***
Joan of Arc
Got a Little Secret ***
Choices ++ (originally by George Jones)
Stages

*** New original Leonard Cohen songs
++ Covers never previously recorded by Cohen

 

Leonard Cohen – Can't Forget: A Souvenir of the Grand Tour

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות