אסתר רדא - I Wish

I Wish

אסתר רדא

התו השמיני
4/5

"הו חוטא, לאן אתה בורח", שרה אסתר רדא ב –  Sinnerman, שיר פולק אמריקני נצחי המתאר חוטא, שמנסה להסתתר מפני אלוהים ביום הדין. רדא מאתגרת עצמה מול הגרסה המפורסמת של נינה סימון. זה עובד, גם בזכות התזמור הסוחף של השיר.
איפה אנחנו? באלבום EP חדש הכולל ארבעה קאברים לשירים של נינה סימון, ממקורות ההשראה הגדולים שלה, בהפקה מוסיקלית שלה ושל להקתה.
הגרסה ל – Four Women היא עליית מדרגה אמוציונאלית. שיר שנכתב ע"י נינה סימון לאלבום Wild Is the Wind מ-1966. השיר מספר סיפורן של ארבע נשים אמריקאיות שחורות, שכל אחת מצגת סטריאוטיפ בחברה האפרו אמריקנית בארה"ב. שאלת הזהות האמיתית של כל אחת ואחת היא שעומדת במרכז השיר. נינה סימון אמרה על השיר הזה: "האישה האפרו אמריקנית סובלת משנאה עצמית. אנחנו שונאות את צבע העור שלנו, את השיער, את המראה. הגענו למצב הזה אחרי שטיפת מוח שהחברה עשתה לנו, שחורים ולבנים כאחד". תזמור הג'אז פאנקי המצוין מסייע לרדא לפזר אנרגיות בהדרגה ולהגיע לשיאי התחושה.
השיר השלישי  – feeling Good, הוא אחד הלהיטים הגדולים של נינה סימון משנת 1965, נכתב למחזמר The Roar Of The Greasepaint, אלא שגרסתה של סימון היא שחשפה אותו בגדול את המסר על שמחה וסיפק אחרי זמנים קשים.
Birds flying high you know how I feel/ Sun in the sky you know how I feel/ Breeze driftin' on by you know how I feel// It's a new dawn/ It's a new day/ It's a new life for me yeah
זה שיר שקשה לקחת מסימון. רדא העניקה לו  New Touch בעיבוד התוסס (מעבר קלידים מסעיר) , שומרת על איזון מושלם עם התזמורת. מעניקה חיים חדשים לשיר.
I wish הוא שיר כמיהה לשחרור.
I wish I knew how/ It would feel to be free/ I wish I could break/ All the chains holding me/ I wish I could say/ All the things that I'd like to say/ Say ’em loud say ’em clear/ For the whole round world to hear/ I wish I could share/ All the love that's in my heart/ Remove every doubt/ It keeps us apart/ And I wish you could know/ What it means to be me/ Then you'd see and agree/ Every man should be free
שיר גוספל/ג'אז מתוך האלבום Silk & Soul. של נינה סימון מ-1967. במקור שיר של ביל טיילור. רדא מרגיעה, יורדת מהנתיב הקצבי אל הסמטאות של שירי הנשמה השחורים. יש תחושה גם זה נמצא אצלה בדם. האנרגיות שלה מגיעות לאפרו-אמריקני הזה כמו לכל ארבעת השירים באי.פי, שהם דרכון מוסיקלי של רדא לעולם הגדול.

*** האלבום יוצא עם רצועת בונוס הכוללת ארבעה קליפים של אסתר והלהקה, שצולמו בקונספט של הופעה טלוויזיונית, כפי שהיה נהוג לצלם בתקופתה נינה סימון.
שירים

Sinnerman
Four Women
Feeling Good
I Wish

 וידיאו: Sinnerman

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות