נדב גדג' - עטיפת אלבום

Nadav Guedge

נדב גדג'

טדי אן.אם.סי
3.5/5

נער מקבל אלבום ראשון בגיל 17. הוא אינו חייב להראות את זה, אבל הפרצופים המפגרים על העטיפה אכן מסגירים שטרם התבגר. כל השאר – בוגר מגילו בכמה שנים טובות.
לנדב גדג' זה מרגיש "ילד חדש שנכנס לבית הספר". לזכותו ייאמר מיד: הילד הגיע מלא באדרלנין ובתשוקה לעשות את זה.
הוא אינו נשמע ילד עברי. יש לו קול נדיר בגווניו. יש לו  Soul טבעי.  המילים והלחנים נתפרו למידותיו. הסאונד לגמרי עדכני. Can't Control It הוא דוגמא לצליל  קלאבים אלקטרוני הנשמע כמו דיגום של אלפי שירים. ההפקה המוזיקלית שמוביל ינון יהל מתבייתת על כישוריו כמו כפפה.
Make You Mine היא בלדת ייסורי אהבה, שלא תקבל ציון טוב דווקא על הטקסט. נדב גדג' שר ברגש בליווי פסנתר. מלודית, זה אינו שיר-להיט רגיל של בית-פזמון. השיר מצריך מצנעד מיוחד, עוצמה קולית בלתי רגילה, יכולת הבעה. כאן ברור, שנדב גדג' הוא אחד  אחד הזמרים היותר מיוחדים שיצאו מתוכנית הריאליטי מוסיקה. השיר הטוב באלבום.
Jump הפותח הוא שיר נדוש על הבחור שחיפש מישהי שיוכל לבטוח בה ולשקם את עצמו כדי להגיע לאושר הנכסף. המוסיקה – ריתם נ' בלוז בהפקת EDM ארוזה בהפקה עדכנית מהוקצעת בקצב פאנקי. נשמע מעט סינתטי לעומת השיר הקודם, ועדיין – ביצוע מהוקצע מכל בחינה. כזהו שיר כמו Hold The City, שגם יצא כסינגל. לא בטוח שמישהו ירד לנבכי הדרמה: סיפורו הבחור ש"זוחל ליד הדלתות" שלה ורואה את דמעותיה "פוגשות בקפה". ולעת ערב כשמאהביה מגיעים – ההרגשה היא כמו מחט שננעצת בלב.
נדב גדג' מתחיל את סיפורה בטון נוגה, עובר למקצב מיד טמפו שנותן  תנופה לשיר. החזרות התכופות, ההפקה האלקטרונית מאפילים בסופו של דבר על הסיפור  גדג' יסמוך יותר על עבודת ההפקה המקצועית העדכנית והמלוטשת מאשר על הנרטיבים שלו. מבחינה זו הוא יכול להיות רגוע. Good Vibes מתכתב בטקסט סתמי עם מוסיקה אפרו קריבית פאנקיית. גם כאן ההפקה המוסיקלית עושה את העבודה. הפזילה למיינסטרים של השוק האירופאי המשותף  מגיעה בשיר רחבות מלהיב בצרפתית Elle M'rend Fou עם אלמנטים של מוסיקה אפרו קובנית.
Golden Boy, שיר האירוויזיון שמסיים את האלבום מחזיר להתחלה. השאלה היא לאן גדג' חותר? להיות מכונת להיטים או אמן  פופ בעל תעודת זהות אישית. הוא יכול בשלב הזה להיות רגוע, יכול לדלג על כל ה"אישי" הזה , ועדיין להגיע רחוק.

Jump, Hold The City, Never Over, Make You Mine, Can't Control It, Good Vibes, Elle M'rend Fou, Broken, Golden Boy

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות