קני רוג'רס 2 (2)

זמר הקאנטרי קני רוג'רס הלך לעולמו

/5

אגדת הקאנטרי קני רוג'רס הלכה לעולמה בגיל 81. רוג'רס, הידוע בעיקר בזכות שירו "המהמר", “The Gambler” מכר עשרות מיליוני תקליטים, וזכה בשלושה פרסי גראמי במהלך הקריירה שלו בת 60 השנה. משפחתו הודיעה כי תיערך הלוויה במסגרת המשפחה – מתוך חשש מפני נגיף הקורונה. מתוכננת אזכרה ציבורית במועד מאוחר יותר. לפני 5 שנים הודיע רוג'רס על פרישתו מהופעות.
הקריירה המדהימה שלו התפרשה במגוון סגנונות לאורך העשורים. זה התחיל עם ההרכב הבלוזי הפסיכדלי של שנות ה -60 שלו "המהדורה הראשונה", The First Edition, והגיע בשיאו  ל"אנחנו העולם" לצד דיאנה רוס ומייקל ג'קסון בשנות ה -80.
רוג'רס כתב מעט שירים יחסית, והסתמך כמעט לחלוטין על שירים שכתבו לו. הקול הצרדרד המאוד מזוהה שלו התאים היטב ללהיטים חלקלקים ידידותיים לרדיו גם בשיתופי פעולה שכללו את דולי פרטון, הבי ג'יז וליונל ריצ'י.
את  ההודעה על פרישתו  מהופעות ב-2015, בחר רוג'רס להציג עם השיר Lady, שליונל ריצ'י, זמר הנשמה, כתב במיוחד עבורו. כשלרוג'רס נודע, כי ריצ'י כתב שיר במיוחד בשבילו, הוא טס ללוס אנג'לס לפגוש אותו. ריצ'י ניגן לו דמו. רוג'רס התאהב. באותו לילה הם הקליטו את השיר. האם ריצ'י לא העדיף להשאיר את השיר הזה לעצמו? אכן, ריצ'י חשב תחילה להקליט את השיר בעצמו. עורך דינו, הוא שהציע לו להעביר את השיר לרוג'רס. "אם אתה תקליט את השיר, זה יהיה להיט. אם רוג'רס יקליט – זה יהיה להיט ענק, יותר ממה שאתה יכול לתאר לעצמך", אמר לו, והשאר – היסטוריה. ריצ'י רק יכול לאשר: "רק מהשיר הזה רכשתי וילה מפוארת".
עצוב.

 

עם ליונל ריצ'י ב-2005 בעקבות הודעת הפרישה – Lady

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות