חדשות מוסיקה

סי היימן ב"סוס מעץ" במלאת שנתיים למות אביה, המלחין נחום היימן

במלאת שנתיים למותו של אביה, נחום נחצ'ה היימן, הקליטה סי היימן את "סוס מעץ" למילים של חדוה הרכבי, המוכר מנורית גלרון.  העיבודים הם של משה לוי, יוסי פרץ, אלעד שודלר.  מאז מותו, מופיעה סי היימן  עם "שירים מבית אבא",   ביצועים מחודשים לשירי אביה מלווה בסיפורים מהחיים לצידו. יחד איתה על הבמה –  המוזיקאי אלעד שודלר, שר ומנגן גיטרה.  ההופעה תהפוך בקרוב לאלבום שהופק מוסיקלית בשיתוף פעולה בין משה לוי ואלעד שודלר. "שירים מבית אבא" כולל את מיטב השירים של אביה, נכסי צאן ברזל במוסיקה הישראלית כ"צמח בר", "אניטה וחואן", "אנשי הגשם".
נחום נחצ'ה היימן, חתן פרס, ישראל, נפטר לפני שנתיים (17.8.2016)  לאחרונה התגלתה בריגה (לטביה) כתובת הבית שבו נולד בזכות עבודה של חוקר הזמר העברי, עופר גביש, ושגרירת ישראל בלטביה, לירון בר שדה. בתאריך 31/7 יתקיים בלטביה טקס לזכרו והנצחתו בהשתתפות מטיילים ישראלים. סי שהתרגשה מאוד לשמוע על איתור הכתובת של בית אביה לוקחת חלק באירוע.
פרשנות: זוהי גרסה שניה של סי היימן ל"סוס מעץ". את הקודמת בעיבוד מאור ויזל ואיתי זיכרי, שמעתי ביולי 2014. הפעם היא הקליטה לאלבום חדש שכולו שירי נחצ'ה היימן.  הגרסה הזו טובה מקודמתה. האם היא מצליחה להאפיל על זו של נורית גלרון? נדמה לי שהביצוע הדרמטי של גלרון עדיין מפאר את השיר הזה. מצד שני – אולי "סוס מעץ" ראוי לגרסה מינורית, פחות דרמטית…

המוסיקה של נחום היימן

שתף דף זהBookmark and Share

One thought on “אדל ו-ליל נאס איקס בראש הנמכרים ביותר של העשור

  1. מדוע אין הופעה בבאר שבע?
    (נתן)(23/01/2020)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *