לאונרד כהן

שיר ראשון מתוך Thanks For The Dance, אלבומו החדש של לאונרד כהן

/5

 Thanks For The Dance הוא השיר הראשון מתוך אלבומו החדש של לאונרד כהן,  שיצא בנובמבר. האלבום המכיל תשעה שירים חדשים,  הופק ע"י בנו של כהן, אדם, שהפיק גם את אלבומו הקודם, "You Want It Darker" שיצא לפני שלוש שנים, זמן קצר לפני מותו.
שבעה חודשים לאחר פטירתו של לאונרד כהן, הסתגר אדם באולפן בחצר האחורית של ביתו, במורד הרחוב בו התגורר אביו, על מנת לעבוד איתו שוב ולשהות במחיצת קולו. שיתוף הפעולה הקודם ביניהם הותיר שירים והקלטות בשלבים ראשוניים שלאונרד ביקש מבנו להשלים.
לצורך השלמת האלבום גייס אדם כהן רשימה ארוכה של חברים ואמנים שחלקם שיתפו עם אביו פעולה בעבר וחלקם נמנים על מעריציו. רשימת המשתתפים הארוכה גוללת בין היתר את דמיאן רייס, פיסט, ריצ'ארד ריד פרי מארקייד פייר, ברייס דזנר מהנשיונל, המפיק דניאל לנואה, מקהלת "שער שמיים" איתה שיתף פעולה גם באלבום הקודם, פטריק ווטסון, ג'ניפר וורנס, ו-בק.
אדם כהן: "כשכתבנו ועיבדנו את הלחנים למילים שלו, הקפדנו על המאפיינים המוסיקליים שכל כך מזוהים איתו. מה שהכי ריגש אותי היתה התגובה של כל מי ששמעו אות האלבום שאמרו 'לאונרד חי'."
השירים באלבום הולחנו ע"י שותפיו הוותיקים ליצירה של לאונרד, פטריק לאונרד, שרון רובינסון, אנג'אני תומאס (שגם הלחינה ובצעה במקור את שיר הנושא), אדם כהן וכהן עצמו. The Goal השיר הראשון והקצר אשר נחשף מתוך האלבום, אינו הסינגל הרשמי מתוכו, אלא קטע המאפשר הצצה לכולו ומלווה בקליפ, הראשון מתוך סדרה.

I can't leave my house/ Or answer the phone
I'm going down again/ But I'm not alone
Settling at last/ Accounts of the soul
This for the trash/ That paid in full
As for the fall, it/ Began long ago
Can't stop the rain/ Can't stop the snow
I sit in my chair/ I look at the street
The neighbor returns/ My smile of defeat
I move with the leaves/ I shine with the chrome
I'm almost alive/ I'm almost at home
No one to follow/ And nothing to teach
Except that the goal/ Falls short of the reach

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות