דוראן דוראן Paper Gods

Paper Gods

דוראן דוראן

לב גרופ מדיה
4.5/5

אלבום חדש של דוראן דוראן, שנת הקמה 1978, ייבחן בראי המוסיקה של הלהקה מהשמונים. המבקרים יחפשו כיוונים חדשים, כאשר המעריצים יבקשו משהו אחר מאותו דבר. הגעגועים לפופ 80 גוברים על כל ניסיון לחדש. דוגמאות ל"אותו דבר"? Save A Prayer, The Reflex, Girls On Film, Rio, Union Of A Snake גם שיר הנושא מסרט ג'יימס בונד A View To A Kill. דוראן דוראן 2015 עולה מן האוב משופרת ומשודרגת כבר בשני השירים הפותחים – Paper Gods עם האורח מר הדסון, Last Night In The City עם האורחת Kiesza. האזנה ראשונה: משבי רוח מלודיים רעננים.  למעריציהם –   צפירת הרגעה: אחרי 34 שנים – דוראן דוראן נשארה להקת שנות השמונים רעננה. זו אינה מוסיקה של נוסטלגיה. כלהקת פופ, דוראן דוראן נשמעת יצירתית.
סיימון לה בון, ניק רודס, רוג'ר טיילור, ג'ון טיילוראינם מחפשים להמציא את גלגל הפופ מחדש. נשארו סולידיים בצליל מבוסס אלקטרוניקה מבית ההפקות של מארק רונסון, מפיק על, מי ששיתף פעולה באלבומם All You Need Is Now, משנת 2010. הפעם דאג לכך ש – Paper Gods  יישאר בגבולות הפופ-דאנס. נדמה לי שגם הוא מאוהב בדוראן דוראן של האייטיז. קולו של סיימון לה בון נשמע כבימים ההם, ואף למעלה מזה כבר משיר הפתיחה המצוין – Paper Gods ובהמשך שיר משבר היחסים בעיבוד רוק אלקטרוני – You Kill Me With Silence, מהטובים ששמעתי מדוראן דוראן. Pressure Off, שיצא כסינגל, הוא פופ פאנקי ריתם אנד בלוזי מהודק עם Janelle Monáe. השיר Face For Today הוא הצדעת רטרו לפופ השמונים של הלהקה בעיבוד גרובי המבליט בס נהדר. Danceophobia הוא להיט מועדונים בנוסח הפט שופ בויז, שכל די ג'יי מעודכן יכניס לרפרטואר שלו. What Are the Chances? – בלדה נפלאה בנוסח הקלאסיים של דוראן כ – Save a Prayer, Ordinary World בעיבוד אפקטיבי לקלידים ובביצוע סולו חשמלית אקספרסיבי של ג'ון פרושיאנטה. וגם שיר הרוק דאנס גרובי   Change the Skyline עם זמר אורח Jonas Bjerre, סולנה של הלהקה הדנית Mew. שילוב הקולות עם סיימון לה בון מגיע עד קו הרקיע. Only in Dreams הוא אחד העיבודים היותר אמביציוזיים באלבום, הרמוניות קוליות יפות שחוברות בקונטרסט מפתיע למקצב פאנקי. The Universe Alone מסיים את האלבום בדרמה מרטיטה:

I’ll see you in some other lifetime / on the other side of what we’ll never know / together we have walked a fine line / now we go to face the universe alone”

סיימון לה בון שר את השיר בביצוע הקולי הטוב ביותר באלבום. העיבוד האלקטרוני יחד ען הסולו של ג'ון פרושיאנטה מעניקים לשיר אווירה אפוקליפטית סוחפת. צלילי בדיסטורשן חוברים להרמוניות שמימיות טהורות. דוראן דוראן בשיאה. שיר שמאשר את התחושה שעוברת לאורך האלבום: אחד האלבום הטובים ביותר של דוראן דוראן אם לא הטוב ביותר.

1. Paper Gods feat. Mr Hudson 
2. Last Night In The City  feat. Kiesza 
3. You Kill Me With Silence
4. Pressure Off feat Janelle Monae and Nile Rodgers
5. Face For Today
6. Danceophobia
7. What Are The Chances?
8. Sunset Garage
9. Change The Skyline  feat. Jonas Bjerre
10. Butterfly Girl
11. Only In Dreams
12. The Universe Alone

וידיאו: Pressure Off

Duran Duran – Paper Gods

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות