יניב טובנהאוז -moments-in-trio-volume-two

Perpetuation. Moments in Trio: Volume Two

יניב טובנהאוז

Fresh Sound New Talent
4.5/5

האלבום הזה מתנגן אצלי כבר יומיים נונסטופ, ואני מודה ליניב טובנהאוז, פסנתרן ג'אז, שעשה מאמץ לשלוח לי אותו מארה"ב. אוקיי. אתם לבטח שואלים יניב מי? צודקים: מוסיקאים צעירים מוכשרים , שבתעודת זהותם רשום "נולד בישראל", העדיפו לא לבזבז זמן. בואו נודה: למוסיקאי ג'אז מעולים, היוצאים מישראל אין כמעט מה לחפש כאן. ניו-יורק קוראת להם. טובנהאוז הגיע לניו יורק ב-2013 ללמוד ב"ניו סקול אופ ג'אז" (בין המורים שלו – בראד מלדאו) . מאז הוציא שלושה אלבומים בלייבל שנקרא "פרש סאונד ניו טאלנט". לפי המוסיקה שאני שומע מקורית וסטנדרטים  – לא בזבז זמן. פסנתרן נהדר לא רק בטכניקה, גם באוריינטציה ליצור ג'אז מלודי מקורי, להתאתגר במהלכים מורכבים כמו Fairytale, אבל גם להתענג על ואלס קולח של Paris, לייצר מהלך קצבי מיוחד בדו-שיח פורה ואלגנטי של השלישיה הכוללת את ריק רוסאטו בבס ואת ג'ראד ליפי בתופים. זהו גם המהלך המלודי של Paratodos מאת שיקו בוארקי הברזילאי בעיבוד יפהפה של ריק רוסאטו שמעניק לשיר חיים חדשים, הסטנדרט הקלאסי של On the Street Where You Live בסווינג מהורהר משהו.
האקלקטיות של יניב מאפיינת מן הסתם דור של מוסיקאים יצורים ומושפעים, שמחברים עבר והווה, שלא רואים באלתור חזות הכל, אלא מנסים להמציא משהו חדש רענן כמו “Perpetuation” – שפותח את האלבום, תחילה במהלך קצבי אפרורי-חורפי משהו, ואז נפתח כמו  פרח באביב.
אני אוהב ג'אז "נרטיבי" מלודי מהסוג הזה, שמהלכיו המפותלים משרטטים עולם מוסיקלי עשיר ומתקשר. השלישיה  תעניק ל –  Introspection של טלוניוס מונק  אינטרפרטציה פריכה בהתפתחות הדרגתית שנשמעת משולש מחובר ומהודק. היא תהפוך את Brother, Can You Spare a Dime? של ג'יי גורני מ-1932 לקומפוזיציה מנוגנת בדיוק וברגישות. כנ"ל הנגינה הלירית המלנכולית משהו של Ev’ry Time We Say Goodbye מאת קול פורטר. אלבום של זרימה יפה בין אלתור מלודיה שליטה ונגינה רבת השראה שבאה לביטוי ברעיונות מוסיקליים מקוריים. במגוון צבעים ומצבי רוח, בסגנונות ג'אז של פסנתרן רגיש, ומלחין מעורר השראה.

 1. Perpetuation (Yaniv Taubenhouse) 7:22
  02. On the Street Where You Live (Frederick Loewe) 7:25
  03. Fairytale (Yaniv Taubenhouse) 8:21
  04. Paris (Yaniv Taubenhouse) 7:15
  05. Introspection (Thelonious Monk) 7:03
  06. Pigeon House Blues (Yaniv Taubenhouse) 5:52
  07. Brother, Can You Spare a Dime? (Jay Gorney) 4:51
  08. Paratodos (Chico Buarque) 7:50
  09. Ev’ry Time We Say Goodbye (Cole Porter) 2:45
  10. Ilaria (Yaniv Taubenhouse) 6:07

Yaniv Taubenhouse – Perpetuation Moments In Trio Volume Two

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות