הביטלס 1965

בן 50

Rubber Soul של הביטלס

אלבום שהקדים את זמנו?
4.5/5

אז מהו האלבום הגדול ביותר של הביטלס? Sergeant Pepper ממשיך להטיל צל גדול לא רק על כל אלבומי ארבעת המופלאים אלא על מוסיקת הפופ באשר היא. האם מישהו מוכן להסיר את כתר המלכות מהאלבום הזה. Revolver? The White Album? Let It Be?
מה עם Rubber Soul? חמישים שנה מלאו לו החודש, ואפשר למצוא יותר ממעריץ אחד של הביטלס שמעדיף אותו על פני כל הנ"ל. הביטלס המציאו את עצמם מחדש במנגינות הבלתי נשכחות של "מישל", "עץ נורבגי", השיר הראשון של הביטלס בפרט ובפופ הכלל – שנעשה בו שימוש בסיטאר הודי שניגן ג'ורג' הריסון, "נערה" (Girl), "זו רק אהבה". In My Life.  וגם Nowhere Man  ו – Drive My Car ההומוריסטי. (*)
האם האלבום הזה הקדים את זמנו? אז נכון, זה אינו אלבום קונספטואלי. הוא אקלקטי, לא מגובש, אבל אלה היו ביטלס במיטבם, לנון ומקרטני יצירתיים ובשלים כיוצרים, והאלבום נשמע נפלא גם אחרי 50 שנה ולא רק מטעמים נוסטלגיים. המפיק ג'ורג' מרטין תיאר את האלבום כ – "האלבום הראשון שהציג ביטלס חדשים לעולם". ג'ורג' הריסון ראה בו כאלבום הטוב ביותר שהביטלס יצרו – "הוא הכיל צלילים שלא שמענו מהביטלס לפני כן", וגם רינגו סטאר הסכים כי האלבום הזה היה יותר אקספרימנטלי מקודמיו".
* Drive My Car: לפני שהיא הופכת כוכבת, היא מנסה לשכנע אותו להיות הנהג שלה, ואז אולי יזכה באהבתה – And maybe I'll love you. ואז מתברר שלגברת אין בכלל מכונית, אבל היא מתנחמת בכך, שלפחות נהג יש לה. זוהי התחלה טובה. היא מבטיחה לו תנאים טובים.
לפי פול מקרטני שכתב את המוסיקה Drive my car – הוא בלוז ישן, והמשפט עצמו הוא פיתוי לסקס.

 1. Drive My Car
 2. Norwegian Wood
 3. You Won't See Me
 4. Nowhere Man
 5. Think For Yourself
 6. The Word / Michelle
 7. What Goes On / Girl
 8. I'm Looking Through You
 9. In My Life / Wait
 10. If I Needed Someone
 11. Run For Your Life

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות