הביטלס 1964

She's A Woman

הביטלס

כתבו: לנון ומקרטני
/5

מה מדליק את האוהב הנכזב? יש סברה כי המשפט  Turn Me On מתייחס למריחואנה.  בוב דילן היה זה שגילה ללהקה את נפלאות המריחואנה כשהם נפגשו באוגוסט 1964 במלון בניו-יורק. הוא הופתע לשמוע, שהם לא השתמשו בסם עד אז.
השיר נכתב ע"י פול מקרטני, הגם שהקרדיטים מייחסים אותו ללנון-מקרטני. הביצוע של מקרטני הוא ניסיון לחקות את הסגנון של כוכב הרוקנ'רול ריצ'ארד הקטן, אחד ההשפעות הגדולות על הביטלס. זו הסיבה שהוא מושר בטון גבוה מאוד אפלו לטנור כמו של פול מקרטני, שנשמע על גבול הצרחה. מבנה השיר פשוט. מקרטני שר את המנגינה. הבס (מקרטני) והפסנתר יוצרים את מלודיה המשנית ואילו לנון  מנגן את הקצב. גם הפסנתר מצטרף לקצב ואילו ג'ורג' האריסון מנגן בגיטרה שלו את ה – middle eight.
השיר יצא בסוף 1964. הביטלס החלו לבצע אותו בהופעותיהם ב-1965, כשלנון השתמש בגיטרת ה – Rickenbacker 325. השיר נכלל באלבומי ההופעות החיות Live at the Hollywood Bowland  וב- Live at the BBC,. ב"אנתולוגיה 2" נמצאים עוד שני ביצועים מהופעות הלהקה ביפן.
קאברים: הלהקה הבריטית "סקריטי פוליטי" הקליטה גרסת רגאי לשיר עם Shabba Ranks, זמר הדאנסהול הג'מיי'קני, שהגיע למקום ה-20 במצעד הבריט ב-1991. (וידיאו למטה)

My love don't give me presents/ I know that she's no peasant/ Only ever has to give me/ Love forever and forever/ My love don't give me presents
Turn me on when I get lonely/ People tell me that she's only fooling/ I know she isn't
She don't give boys the eye/ She hates to see me cry/ She is happy just to hear me/ Say that I will never leave her/ She don't give boys the eye
She will never make me jealous/ Gives me all her time as well as loving/ Don't ask me why
She's a woman who understands/ She's a woman who loves her man

וידיאו 1: הביטלס – She's a Woman בהופעה חיה
וידיאו 2: סקריטי פוליטי עם שאבה רנקס –  She's a Woman

 

https://www.youtube.com/watch?v=lVG-UUiRE_E

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות