דקלה ומוקי The Four

אם לא רייטינג – אז מה?

The Four

/5

כבר שבועיים שאני מדלג על The Four. יש שובע עד לעייפה מתוכניות ריאליטי מוסיקה. תחושה של בזבוז זמן על צפייה. אני  קורא שהתוכנית היא כשל מבחינת הרייטינג.   "ההתרסקות הכי מפוארת בפריים טיים מאז פיצול ערוץ 2", זעקה אחת הכותרות. לא חוכמה לשאול עכשיו בדיעבד את השאלה – איך זה קרה, אבל לנוכח הנתונים, ברור שגם הקהל שבע. הפורמט  כבר לא יוכל להמציא עצמו מחדש, ו – The Four היא הוכחה שהצופים עייפו ללמוד שוב ושוב פורמטים חדשים. יש כבר יותר מתחושת מיאוס מריאליטי מוסיקלי.
רשת כבר מחזיקה בפורמטים "דה וויס" ו"אקס פקטור", מנגד רצות גם "הכוכב הבא" ו-"אביב או אייל" – אז למה הלכו על עוד תוכנית שמשתמשת בכל חלקי החילוף של התוכניות הקודמות?
"חלק חילוף" מוכר הוא ה"חסינות" – כדי לייצר עוד מרכיב תחרותי. ארבע הפיינליסטיות התמודדו ביניהן כדי לקבל חסינות מול מתמודדים חדשים. כתריה ומריה דמיטרייבה קיבלו אותה. שרית  אביטן ושירה אטיאס התמודדו להגן על הכיסאות שלהן מול הודיה אבני וגיא קינן. זה משחק חסר עניין שמשלב הצבעות שופטים וקהל. אם רצינו לקבל איזו תובנה לגבי מי שממשיכים – אז פרט למוקי שמנסה לנמק את ההעדפות/ הסתייגויות שלו – שולחן השופטים לא מייצר תוכן משמעותי. דיקלה חד מימדית בהחלטותיה, היא נותנת צ'אנס כמעט לכל מתמודד מבלי להיכנס לדקויות. רשמתי רק משפט נבון אחד ממנה: מוסיקה לא חייבת להיות רק אש (כטענת מוקי) . היא יכולה להיות גם מים ואדמה. מארינה? מחייכת, מתנועעת, מפרגנת. לא שופטת. גלעד כהנא – לא הכי יודע מה הוא רוצה או מחפש בתוכנית. מרוב שהוא מנסה להיות כהנא על ההומור והמוזרות, יוצאים לו לפעמים משפטים תמוהים עד גיחוך. על שרית אביטן: "היא ראש ממשלה. יש פה ישות של ראש ממשלה". רק גלעד כהנא יודע למה התכוון. לא יודע אם הוא יודה, שהנוכחות שלו בתוכנית ריאליטי היא מקח טעות, אז אם הוא לא מודה, אומר זאת במקומו. מכל מקום, אני גם אומר: טוב שמקצרים את העונה, וגם: תודה ולא להתראות.
מוסיקה: כתריה –  זמרת ר-נ-ב בכל רמ"ח אבריה. לא רק הכיסא בטוח. גם מקום ראשון. שירה אטיאס – הדחה לא מוצדקת. זמרת נהדרת!

שרית אביטן – "בחום של תל אביב" (ציון 7)
כתריה- Stay (ציון 9)
מריה דמיטרייבה – Just A Girl (ציון 7)
שירה אטיאס – Friends  (ציון 8)
מאיה יפה – The Man Who Can Be Moved (ציון 6)
ניב מנצור – "ויקיפדיה" (ציון 6)
הודייה אבני – "אין לי אותך" (ציון 7)
שרית אביטן – "לפעמים" (ציון 7)
הודייה – "לא חוזרת" (ציון 8)
גיא קינן – Let It Go (ציון 6)
שירה אטיאס: Thinking Too Loud (ציון 8)
גיא קינן: No Diggity (ציון 8)

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות