אמדורסקי 4

אדומים בלי הכרה

אמדורסקי

הכוכב הבא לאירוויזיון 2020
4/5

אסף אמדורסקי מצטייר כשופט השקול והדעתני, שאינו חושש לבלוט בהחלטותיו הנגדיות, כאשר כל השופטים  ממהרים לתת כחולים. הבעיה מתחילה כאשר אמדורסקי שבוי בתוך הדימוי של עצמו, וקבלת ההחלטות שלו נשמעת מאולצת. אנחנו נמצאים עדיין בשלב הראשון של הכוכב הבא לאירוויזיון, שבו ביצועים טובים באמת ראוייים לעבור. חן הדר (23) ששרה Jealous, של של לברינת' בפרשנות מעודנת מיוחדת מאוד, חטפה מאמדורסקי אדום, בנימוק שלא הפגינה "נחישות" בלשונו. את הטון הרך והיפה של הדר הגדיר אמדורסקי כחוסר כוונה חד-משמעית להשיג את המטרה.  מי שמתייצב למבחנים לקראת האירוויזיון מגיע ללא כוונה לעשות את המיטב? אם כבר נתת אדום – לפחות נמק באופן שישכנע שיש לו משקל. "נחישות" הוא נימוק סתמי, שאינומעיד על חשיבה אלא על מצב של – אם אין לך מה לומר על עצם הביצוע, אז אל תאמר.
עוד דוגמאות לאדומים מפוקפקים: על הסלסולים היפים של מיכאל צידון בגרסה שלן ל"חייאתי" המוכר מנסרין קדרי אמר אמדורסקי – "אתה שר מרגש אבל זה לא לאירוויזיון". אמדורסקי קובע שיש מתכוני אירוויזיון, שעליהם יש להיבחן, שהם קודמים לאיכות הביצוע. אז ככה: אין מתכוני זכיה ברורים באירוויזיון. שופט צריך לשפוט לגופו של ביצוע. נדמה לי שמרבית זמרי הסלסול נכנסים אצל  אמדורסקי למשבצת אחת של מוסיקה מזרחית, שבעיניו לא ראויה להגיע לאירוויזיון.
את האדום שנתן לדיקלה מלכה, שהצליחה לבצע שיר קשה ומורכב כמו Stone Cold של דמי לובאטואמדורסקי לא נימק. הוא רק אמר כי הוא שמח שעשו לה סייב. גם קרן פלס,  שמחלקת כחולים במהירויות שיא, נתנה דווקא לביצוע הזה אדום בנימוק:"נתת ביצוע מעולה, אבל הרגשתי שזה עדיין בשלב הטכני,  וזה לא התחבר". אם "מעולה" איך יכול להיות "טכני"?! מה בדיוק לא התחבר? טוב ששירי מימון נחלצה לעזרת המתמודדת שעמדה במשימת המורכבות של השיר הקשה – בשליטה בקול, במעברים.
קרן פלס ממשיכה  בקו של החלטות חפוזות ובלתי מנומקות ובנטיה להיסחפויות תמוהות. אחרי הכחול שהיא נתנה לעטרה אוריה על "עכשיו או לעולם" של עידן חביב, נשפכה פלס במילים: "כשאת שרה, אני צוללת איתך לתוך העבר שלך (אוריה היא בחורה מאומצת) ולתוך ההווה, ורואה גם בתוך החלומות שלך"… עם כל ההזדהות הרגשית, ככה לא מנמקים החלטה בתחרות מוסיקה.

חן הדר – Jealous
מיכאל צידון – חייאתי
עטרה אוריה – "עכשיו או לעולם"
הילה וקנין – "רק איתך"
דיקלה מלכה – Stone Cold
Wonder Years – It Must Be Love
בר פורמן – Something's Got Hold On Me

דיקלה מלכה – Stone Cold

עטרה אוריה – "עכשיו או לעולם"

חן הדר – Jealous

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות