הטרוגס

Wild Thing

הטרוגס

שירי שנות השישים
/5

השיר נכתב ע"י יוצר פופ, צ'יפ טיילור, אחיו של השחקן ג'ון ווייט.  טיילור עשה ממנו הרבה מאוד כסף, אחרי שזמרים ולהקות רבים הקליטו אותו – חלק לתוכניות טלוויזיה ולסרטים. טיילור השתמש בכספים להימורים. כמכור, הוא נזרק כמעט מכל קזינו בלאס וגאס. את השיר כתב כלאחר יד בכמה דקות כשהוא שרוע על הרצפה. ההפוגות בשיר נבעו מכך, שהוא לא ידע מה יבוא בהמשך.
סגנון השיר הוגדר בזמנו כ –  ."Caveman Rock" השם Troggs הוא קיצור של "troglodyte"  (שוכני מערות), כפי שנקראה הלהקה, כאשר הוקמה ב-1964, מה שעזר לקדם את הדימוי הנ"ל.
להקה ניו-יורקית ששמה – Jordan Christopher & The Wild Ones הקליטה ראשונה את השיר, אבל גרסתה נכשלה.
צליל הנשיפה האקזוטי במעבר של השיר הוא של אוקרינה (Ocarina), חליל עתיק יומין. בגרסה של Christopher & The Wild Ones הייתה במעבר הזה שריקה. הצליל של האוקרינה נשמע הרבה יותר מיוחד. חמש שנים אחרי שהשיר הוקלט, הוציא ג'ימי הנדריקס גרסה משלו. זה היה אחד השירים המעטים שהוא לא כתב. הנדריקס נתן לשיר חיים חדשים של ממש, בביצוע גיטרה בלתי נשכח בפסטיבל מונטריי. לשער קאברים נוספים ביניהם של להקת Cheap Trick משנת 1992, שנכללה בפסקול הסרט Encino Man בשנת 1992.

*** הטרוגס, להקת רוק בריטית מהעיירה אנדובר, הוקמה ב – 1964 כ – Troglodytes. בשורותיה היו רוני בונד, רג' בול, כריס בריטון וריי סטייפלס. לארי פייג', האמרגן של הקינקס שגילה אותם, קיצר את שמם לה"טרוגס", השיג להם חוזה ב – CBS, שבוטל אחרי כישלון הסינגל Lost girl. הלהקה חתמה בחברת Fontana, וקיבלה להקליט שיר שצ'יפ טיילור כתב עבור Jordan Christopher & The Wild Ones. התוצאה: מקום ראשון בארה"ב ומקום שני בבריטניה באפריל 1966. השיר הבא של הטרוגס With a girl like you הגיע למקום הראשון במצעד הבריטי באותה שנה (רק 29 במצעד האמריקאי) הלהקה התפרקה ב-1969 והוקמה מחדש ב-1972 למשך מספר שנים שלא הניבו שום להיט חדש.

Wild thing
You make my heart sing
You make everything groovy
Wild thing
Wild thing, I think I love you
But I wanna know for sure
Come on and hold me tight
I love you

Wild thing
You make my heart sing
You make everything groovy
Wild thing

Wild thing, I think you move me
But I wanna know for sure
So come on and hold me tight
You move me

Wild thing
You make my heart sing
You make everything groovy
Wild thing
Oh, come on, wild thing
Shake it, shake it, wild thing

The Troggs – Wild Thing

Jimi Hendrix "Wild Thing" 1967

The Troggs – Wild Thing

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות