אלטון ג'ון - Wonderful Crazy Night

Wonderful Crazy Night

אלטון ג'ון

4/5

על הפתיחה ב – "Wonderful Crazy Night" לוחץ אלטון ג'ון על דוושת הקצב ושר על אותו לילה בלתי נשכח: "Some things you don't forget/Some things just take a hold" כשהוא מלווה עצמו בצליל ה – roller-coaster המהיר על הפסנתר, המחזיר לשנות השבעים של Crocodile Rock.אלטון בן ה-68 שומר על התבניות המוסיקליות ההן.
לפי הקומוניקט – 17 ימים הספיקו לכתוב ולהקליט את אלבום האולפן ה-33 שלו. T-Bone Burnett גויס להפקה. ברני טופין הותיק שמר לו חסד נעורים – במילים שכתב לשירים החדשים. אחרי תריסר שירים מתברר, כי אלטון ג'ון אכן מוכן לפאן מחודש במונחים של הרוק הישן והטוב. נוסטלגיה? למי שמתעקש להתגעגע לאלטון של פעם, יש סיכוי להרגיש אלטון של פעם.
מלודיות אולטימטיביות בנוסח להיטיו הגדולים? לא הרבה. הבלדה  Blue Wonderful תכנס לרשימה הנחשקת. אלטון שר  “Addicted like I am to the blues"- שר לאהובו. The Open Chord הוא עוד שיר רגש שכנראה ייכנס לרשימת הנ"ל, שאלטון ייקח איתו להופעה ("אתה צליל פתוח שאני רוצה לנגן כל היום") גם – I've Got 2 Wings, הנשמע הכי קאנטרי באלבום גם מבחינת הנרטיב.
קולו נשאר כתמול שלשום, מצוין בשיר כ – Tambourine, בו הוא שמווה עצמו לכלי. כמובן רוק. Looking Up. עם קצב הבוגי שאלטון כה אוהב. חוזר למה שהוא מצטיין בו – רוקנ'רול פסנתר (repetitive piano ) קליט וידידותי למשתמש. המילים – חשבון נפש מול חייו, והניסיון להגיע רחוק יותר ("יותר ממשהו ממני הוסתר ע"י צללים").  אם ביקורת פופ  נבנית על מערכת ציפיות והשוואות – זה אינו אלבום החיים של אלטון ג'ון. מצד שני, זה גם אינו אחד הרעים שלו, מזכיר אחדים מהקלאסיים שלו כמו Tumbleweed Connection מ-1970 או את Honky Chateau מ-1972, מה שמאלץ להוציא את קלישאת "הישן והטוב" מהבוידעם.

אלטון ג'ון: השירים החדשים

 1. "Wonderful Crazy Night"
  "In The Name Of You"
  3. "Claw Hammer"
  4. "Blue Wonderful"
  5. "I've Got 2 Wings"
  6. "A Good Heart"
  7. "Looking Up"
  8. "Guilty Pleasure"
  9. "Tambourine"
  10. "The Open Chord"
  11. "Free And Easy" *
  12. "England And America" *

וידיאו:Blue Wonderfull

Wonderful Crazy Night Deluxe Edition

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות