Years & Years Palo Santo

Palo Santo

Years & Years

הליקון
4/5

איך הופכים כאב לאופוריה מרה? איך עצוב נכרך בסקס? קחו את האלבום השני של years & Years. האלבום נוגע בפינות האפלות ביותר של התשוקה שנשמעת עגמומית, בקול של אולי אלכסנדר השולט באלבום, נותן מקרופון לחוויותיו המוזרות. אלבום הבכורה של Years & Years (עם הלהיט King) היווה מבוא לאלבום השני שלה המעיד על התפתחות. "אתה לא צריך להיות ישר איתי", מלמל אלכסנדר, בטרם הוא אומר. "אני רואה מה נמצא מתחת למסכה שלך". בשנים האחרונות, "יציאותי" ו של הסולן אולי אלכסנדר הפכו מוזרות יותר, גישתו נועזת יותר, בהירה יותר. הוא הפך דובר חשוב ווקאלי למען זכויות הלהט"ב, עם דגש על בריאות הנפש וקבלת הפרסום והסלבריטאיות במקום לחשוש מהם.
אלכסנדר סיפר לעיתונאים בראיונות האחרונים, כי נאמר לו להסתיר את המיניות שלו בתחילת דרכה של הלהקה; ב"פאלו סנטו" ("הולי ווד" בספרדית), המיניות היא לב העניין. "פאלו סנטו" חושף דברים בפחות בלדות ממותקות ויותר פופ דאנס. אלכסנדר משתמש באיקונוגרפיה דתית (שימוש בסמלים ודימויים לצורך תיאורים ויזואליים) כדי לחקור נושאים של מיניות בחשיפה המאפיינת את תקופתנו. במסורות בדרום אמריקה, "פאלו סאנטו" משמש לניקוי שטחים מאנרגיה רעה, וזה בדיוק מה שמתצמצת את האלבום. ב, ההתייחסויות לדת יכולות להיראות בוטה מדי, אבל לרוב זה גורם זה מעצים את המוסיקה.
“Sanctify” הסינגל הראשון של האלבום הוא פופ ר-נ-ב יפהפה סגנון שנות התשעים. השיר נכתב בהשראת חוויותיו של אלכסנדר עם גבר שלא בהכרח "סטרייט" כלפיו. מבקש ממנו להסיר את המסכה ולהיות איתו כן. “You don’t have to be straight with me/I see what’s underneath your mask.” (הוא "משחק" על כפל המשמועויות בין סטרייט שהוא לא הומו ובין "סטרייט" במשמעות של ישיר אמיתי כן) קיימת דואליות בדרך שבה אלכסנדר מטפל בבלבול של האחר ברגישות ובעידוד עדין, אך גם בסירוב להתבייש בזהותו. "קארמה" הוא דוגמא נוספתלמוסיקת ל- R & B נוסח התשעים, ג'סטין טימבלרלייק נמצא ברקע כשאלכסנדר שר: "אויבים מנסים לפגוע / אבל שום דבר לא ידפוקאת האהבה שלי". “Preacher” מזכיר את מייקל ג'קסון בסביבות 1982, בלדה המציעה לחנך מישהו עם דעות קדומות. "יש סימן על העור שלי / עושה אותך חם מבושה / כי אני מאוהב בחטא / ואני יודע לקחת האשמה." השירים האיטיים נשמעים מלאי נשמה ללא מתיקות. בשיר כמו “Here” אלכסנדר כמו שר לאוזן שלך; אתה יכול לשמוע את קול שפתיו. כנ"ל – “Hypnotised”.
בן 27, אולי אלכסנדר נשמע כנציג של דור, צעיר שיש לו את האומץ לשים את כל האופי התוסס והדינאמי שלו באלבום, שהוא תצוגה נפלאה של עולמו. זה מה שעושה Years & Years אחת מלהרות הפופ המובחרות בבריטניה עכשיו.

Years & Years – Sanctify

1. Sanctify
  2. Hallelujah
  3. All For You
  4. Karma
  5. Hypnotised
  6. Rendezvous
  7. If You're Over Me
  8. Preacher
  9. Lucky Escape
  10. Palo Santo
  11. (Here (Interlude
  12. Howl
  13. Don't Panic
  14. Up In Flames
Years & Years – Palo Santo

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות