זריחה Sunrise

עמית פרידמן Amit Fridman Sextet

אוריג'ין Origin
5/5

זריחת השמש של הסקסופוניסט עמית פרידמן אינה זריחה רגילה. היא רבת צבעים וכיוונים. יוצאת מהמזרח המקומי ומותחת קשת לעולם.
Sunrise היא מנגינה רבת ההשראה חברו עמוס הופמן בעוד, עומרי מור – על קלידי הפסנתר, גלעד אברו בבס, אמיר ברסלר בתופים. רוני עברי בכלי הקשה. כמובן – הסופרן סקסופון הלירי של עמית שבשלב מסוים עובר לאלתור נשמה. גם כלי מיתר (כינור, ויולה, צ'לו) זה אומר טונים מעודנים, עיבוד ייחודי. קצב שהולך שמניע בהדרגה.
אנחנו על מפת הג'אז העולמית. הזריחה הזו מכאן, אבל שבע הדקות שלה יופצו לעולם הגדול. Or מתחיל מהורהר ושקט בניחוח מידל איסט, אבל מחליף צבעים בטון הג'אזי של פרידמן בטנור סקסופון, וגם מציע ניואנס פאנקיי שכזה וסולו פסנתר שמעניק ערך מוסף לקטע. זריחת השמש של הג'אז הישראלי – תרתי משמע.
זריחה שמצדיעה לצליל הסקסופון ה"ישן" הרומנטי-מתרפק משהו בפתיחת Bolero, בעיבוד אורות מעומעמים, והמעבר חד כמעט "מתקיף" לקטע מהיר שנקרא על שמו של הגיטריסט והעודיסט – The Tales Of Hoffman. פרידמן מאלתר במיומנות כובשת. עומרי מור "חוטף" השראה ומריץ את הקלידים בסערתו האישית. הריתמוס של גלעד אברו בבס יצטרף לאלתור המלהיב. להתענג על הניחוח הלטיני הדרום אמריקני יגיע בקלילות יפה ב – La Refarela. ואז ה – The Archeologist במבנה מיוחד של פתיח כלי מיתר בניחוח קלאסי ועד לג'אז מלודי חם וקולח. Optimism For Sonny Rollins – בקצב הקליפסו רקיד ובמחווה רבת חיוניות לאגדת הג'אז. You Must Go הוא שש וחצי דקות שמתחילות קלאסי ומתפתח לאפרו פאנקי. בסיום: הכירו זמרת ג'אז. תמר אייזנמן, רוקרית מתרככת להפליא בגרסה שנייה ל- Sunrise – והסופרנו של עמית פרידמן מצטרף כדי להחזיר לזריחה נוגה ויפה – של אלבום ג'אז חי, נושם, בתערובת נדירה של סגנונות, בשילוב של פשטות ותחכום, בעיבודים עשירים, באינטראקציה מופלאה של נגנים כחול-לבן שמייצרים מוסיקה שנשמעת לחלוטין ענף יצוא.

.1 Sunrise (7:17)
2. Or (7:07)
3. Ups & Downs Interlude (2:22)
4. Ups & Downs (6:28)
5. Bolero (5:57)
6. The Tales of Hoffman (for Amos) (5:57)
7. La Refarela (5:03)
8. The Archaeologist Interlude (1:25)
9. The Archaeologist (5:37)
10. Optimism (for Sonny Rollins) (4:44)
11. Sunrise (3:38) (with Tamar Eisenman)

תמר אייזמן – Sunrise

Amit Fridman Sextet – Sunrise

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות