הרפתקאות בחצר האחורית Adventures In Your Own Back Yard

פטריק ווטסון

לב גרופ מדיה
5/5

תכירו את ההרכב של היוצר הקנדי הזה, גם אם פסחתם על Close to Paradise ועל Wooden Arms. מילים כמובן לא יתארו את איכויותיו. אבל המילים להלן צריכות לשכנע להתקרב. להאזין. וזה אלבום להאזנה רבת השראה.
להגיד על האלבום הרביעי של פטריק ווטסון שהוא רוק-פופ אלטרנטיבי – זה מעט מאוד. תוסיפו – מהסוג הנדיר, ועדין לא אמרנו דבר. אלבום מוצף ברגש בלי להיות מדי סנטימנטלי. הפלסט המעודן שלו הוא קרוב משפחה של ג'ף באקלי, העיבודים של להקתו מתוחכמים ועם זאת משלימים את המוסיקה שלו, מעשירים אותה.
הצלילים נובעים ממעין יצירתי מפכה בצלילותו –החל מצליל הפסנתר בשיר הפתיחה "מגדלור" , מהמנגינה הפשוטה שניאת על קולו הכמעט לוחש: "Leave a light on in the wild / ‘Cos I’m coming in a little blind" "השאירו אור במדבר/ משום שאני מגיע מעט עיוור". המוסיקה יותר תחושה ערפילית של בוקר, אלא שווטסון לא נשאר כאן. לפתע מגיחה קרן שמש, ותזמורת נשיפה בסגנון מריאצ'י נכנסת במעבר מפתיע.
המוסיקה המלנכולית המזככת הזו, המתוקה-מרירה עוברת לאורך הדיסק. Quiet Crowd – בלדת פסנתר שמתפתחת באינטימיות חלומית, צלילי חליל עדינים, בניואנס ווקאלי.
Would you rather be more than the things that you say/ Or just be the words that you sing to yourself in your head/ When nobody's around
היית מעדיף להיות יותר מאשר הדברים שאתה אומר / או פשוט להיות המילים שאתה שר לעצמך בראש שלך / כאשר אף אחד לא בסביבה.
Into Giants – יותר פולקי, עיבוד שלוקח אותו למומות לא צפויים עד שילוב מפתיע של קולות ותרועת חצוצרה. שיר על יחסים על היחס שבין מהירות הזמן – להתפתחותם (של היחסים), כשהמסקנה היא היא כי גם באהבה גדולה – אינך יודע איפה היא תסתיים.
Time was running fast/ While we were walking so slow/ As I watched us grow and grow/ We carried our love in cups to go/ Grew so tall our heads hit ceilings/ Trouble seemed so small/ Outgrew all the doors and walls/ We never needed any plans/ For ends to meet again/ Started as lovers don't know where it's gonna end
Morning Sheets הדרמטי בעיבוד למיתרים הזכיר לי את רדיוהד. אבל למה שנפחית אפילו קמצוץ מהסגנון וממקוריותו המופלאה של ווטסון ולהקתו. כשתגיעו לשיר על שמו נקרא הדיסק (הרפתקאות בחצר האחורית), יש סיכוי שכבר תרקדו את הצלילים בריקוד ביתי מענג. זה קרה לי.

1. Lighthouse
2. Blackwind
3. Step Out For A While
4. The Quiet Crowd
5. Into Giants
6. Morning Sheets
7. Words In The Fire
8. Things We Do
9. Strange Crooked Road
10. Noisy Sunday
11. Adventures In Your Own Backyard
12. Swimming Pools

Adventures In Your Own Backyard

Patrick Watson – Adventures In Your Own Back Yard

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות