ההופעה בשוני השקת "פרה פרה"

שבק ס'

אמפי שוני בנימינה
4.5/5

באחת עשרה הם גמרו, כלומר – בשיא. כל ההופעות באמפי צריכות להסתיים בשעה הזאת, אחרת תושבי בנימינה, שגרים באזור, יצלצלו למשטרה, בטח במופע כמו שבק ס', קולקטיב היפ הופ עברי היפראקטיבי, שמגביר דציבלים ככל שההופעה מתקדמת.
דווקא יכול היה להיות נחמד: המשטרה מגיעה להפסיק הופעה של להקת מחאה. עוצרים את מוקי חצי גוף עירום. תמונה בעמוד הראשון. אתם יודעים איזה רעש זה היה עושה? ומי בכלל היה חושב,  שזה בגלל איזה תושב מקומי שהתעצבן מהרעש? אנחנו העיתונאים היינו מדביקים כותרת: סותמים את הפה למחאה. אבל בישראל 2012 שבק ס' אינה מחאה. היא הילולה. קונטרה רצינית ל"מזרחית" עם כל הכבוד למסרים, ו"המזרחית" יכולה לבוא ללמוד מהיפ הופ עברי, איך עושים אשכרה שמחה, טוב גם לחתונה.
כששבק ס' סיימו את החגיגה, הקהל הרגיש כאילו הפסיקו לו את הזרם. מצד שני, ספרנו איזה 26 שירים כולל הדרן. מספיק, לא? אז זהו שאצל שבק ס' זה כנראה לא מספק.
ברוכים הבאים למופע של שבק ס'. הנה הם באים.
סיכום ראשון: יש מקום לדאגה להדג נחש שהגיעו לפזז איתם. סיכום שני: ארבע שנים עברו מאז חגיגות ה"בום קרנבל", האנגר 11 2008, הבשורה: אל תורידו ת'הידיים. הכל בסדר כולל הראפים האחרונים של הלהקה. "פרה פרה", "לשבט לקום", "חמרמורת", שירים מהחדש (שנקרא גם הוא "פרה פרה"). יש מקום לקאמבק. מזדקנים ביחד יותר מיפה. מוציאים לפועל כל מה שמרכיב את המטבח המוסיקלי הישראלי – ראפ, רוק גיטרות, לעיתים כבד, פאנקי, ים-תיכונית. קוקטייל שמח – טוב לכל אירוע, כלומר לכל רחבה, בטח לילדים שקיבלו טרמפים עד שוני ובאו חמושים באנרגיות מוספות (קריאות "ש ב ק ס!! ש ב ק ס!! כוחניות)
הילדים האלה אינם ילדי המהפכה 2012. לא בטוח שהם מבינים בצדק חברתי. לא בטוח שהמסרים של "לשבט לקום" ממש בראש שלהם, אבל הם דפקו קפיצות – שבלעדיהם ההופעה הייתה נראית קצת אחרת. נגיד אחרת: הילדים (שהיו תינוקות כששבק ס' עלתה לדרך) הם חלק מהתדלוק של שבק. הדור החדש. הופעה כזו חייבת קהל שבא לקפוץ, כי מהות ההופעה היא אנרגיה תזזיתית – גם של חברי הלהקה שלא מפסיקים לזוז. נו וואן דאל מומנט. נותנים ברגליים, בראש, באצבעות. לא באת מוכן (טקסטים), אינך במוד – אל דאגה – גם אתה תזוז.
אז מה חדש אצל שבק ס'? אצלם כמעט דבר לא התחדש. אותה גברת, נותנת חזק בראש. אצלנו קרו דברים: ביבי ומופז עדין כאן ואנשים יוצאים לרחובות. כבר אמרתי: לא אותם אנשים הגיעו לשוני. נער ישראלי בליל שבת – לא בראש של צדק חברתי. אבל הבידור מעולם לא התיימר לעשות מהפכות. בשביל מהפכות צריכים לצאת לרחובות. כאן – נשארנו על הרחבות. הסתפקנו בארסנל הלהיטים, מצברוח של תנו לנערים לשחק לפנינו, והם משחקים עדיין כמו שבק ס' ההיא. אתם יודעים מה: נזרוק פרגון – משודרגים גם בלי עזרה מידידים כמו הרד בנד  (התברגו ייפה!) והדג נחש עם שאנן כוס-על-הראש. חם מאוד זה לא מילה.

שבק ס': עמיר (מירו) ירוחם, דני (מוקי) ניב, כפיר (חמי) ארצי, נמרוד (נימי) רשף, דני (פילוני) קרק, אמיר (פלומפי) בסר, דוד (דוידי) מוסקטל.

אורחים: רד בנד, הדג נחש

שירים: 1. לשבט לקום 2. ברוך הבא להופעה 3. יהיה פיצוץ 4. אימפריה 5. מפילים את הפצצה . 6. לעוף כמו ציפור 7. משיח מחובר לקאמבק 8. קאמבק 9. כושי / מביא אותה הפוך 10. תרימו ת'ידיים 11. אימפריה 2 רד בנד עולים 12. ילד ירוק + שיר הגאנג'ה 13. חמרמורת 14. רק תגידי לי הדג נחש עולים 15. המדינה בלהבות 16. לבקש ת'קש . 17 הנה אני בא – יבנה 18. שיר נחמה 19. תתקעו בחצוצרה 20. בננות 21. מביא אותה הפוך 22. אל תגידו לי 23. אין כבוד הדרן: פרה פרה, אסאסנים, שלום + 'סתכל, נופל וקם

צילום: מרגלית חרסונסקי

טעים מההופעה באמפי שוני

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות