יהיה בסדר

דניאלה בוס

מילים ולחן: דניאלה בוס עיבוד והפקה מוסיקלית: דן איילון
3/5

מה יהיה בסדר? איך יהיה בסדר? סתם  "יהיה בסדר" Don't Worry Be Happy. ואולי לא הבנו את כוונת "המשוררת". נו, טוב הבנו שדניאלה בוס מסתמכת על ביטוי שגור בשפה, על ה"סמוך" המוכר –  "מה אתה דואג, יהיה בסדר!"  יהיה בסדר, ובינתיים הסר דאגה מליבך. אנשים שורפים את עצמם בגלל מצוקה, אבל לא לדאוג – יהיה בסדר, כי יש סדר בדברים. תסתכלו על הצד הבהיר של החיים. זוהי גישה רוחנית-אמונית נחמדה, אבל מה לעשות שאין תמיד סדר ולא הכל בסדר? גם כותב שורות אלה אינו ממש סומך עלי ה"יהיה בסדר" מהסיבה הפשוטה, ששורות אלה לא היו נכתבות על בסיס עקרון חיים של – "עזוב אותך, אל תתאמץ לכתוב על דניאלה בוס.  הביקורת תיכתב מעצמה". מה אומר ומה אספר: לא מאמץ. לא קונה. וגם: יש מה לדאוג, לעזאזל.

שנשמע קצת צלילים? הטון דווקא לא הכי "אופטימי". דכדוך קל דבק בו. המוסיקה הברזילית המלודית הקלילה מידטמפו מחפשת טקסט קצת יותר מעמיק, ובינתיים משתכשכת באווירת בוסה במימי חוף איביזי תכולים. המעבד, דן איילון, החליט בכל זאת לצאת מהשגרה וסידר לדניאלה בוס מעבר מעט דרמטי מפתיע. בכלל: דן איילון ממש דאג שהשיר לא יפול, והוציא ממנו את המיטב.

 

מה יהיה בסוף? מה יהיה בסוף? יהיה בסדר
אין מה לדאוג / אין מה לדאוג/ אין מה
יש סדר בדברים/ לכן כולם אומרים/ יהיה בסדר
אין מה לדאוג
אין מה לדאוג
אין מה
עזוב את מה שאין/ ברך על מה שכן/ יהיה בסדר / אין מה לדאוג / אין מה לדאוג/ אין מה לדאוג
אין מה לדאוג
אין מה לדאוג
אין מה
מה יהיה בסוף?/ מה יהיה בסוף?/ יהיה בסדר

אין מה לדאוג
אין מה לדאוג
אין מה

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. ביקורת פוגענית ורדודה. אולי אם הכותב היה מקשיב הוא היה שם לב שלא מדובר בגישה הרוחנית-אמונית הנחמדה, אלא בדרמטיות שמעבר.
    את הקרדיט האומלל שבכל זאת נתת, במקום לתת לדניאלה שהלחינה בעצמה, העברת לדן איילון.
    מעליבן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות