רק שלא ניפול

אבטיפוס

מילים ולחן אמיר בן-דוד עיבוד והפקה מוסיקלית אבטיפוס
4.5/5

מזדהה. בטח מזדהה, גם כשמדובר בצליל מלו-מלנכולי זך ומזכך, ולא בראפ זועק עוקץ ומקפץ. אגב, אני לא מתנגד למחאה מוגשת וול דאן, ארוחה ללא מסתכנים.
צלילים נימוחים באוזן כמו שיר געגועים מלטף. התגעגעתם לאבטיפוס? מה, לא יודעים מי זו אבטיפוס? "תשאירי לי מקום לחבק אותך", "מועקה",  "נמסים מאהבה". ב-1997 הכל נגמר. עכשיו בגל הקאמבקים חוזרים אייל שכטר, אמיר בן דוד וטל יניב לאלבום חדש והופעות. טקסט שהוא אני ואתה והוא והשכנה שממול. רק מממלכת השורדים אפשר להקים מפלגה, שתפיל את ביבי. אבטיפוס מעדיפה לעשות את זה מנתיב המיינסטרים הרדיוהדי, מנגינת פסנתר, קול מדוכדך, שירה הרמונית מלווה, מנגינה נוגה-נוגעת-מגעת. קולות שמצטרפים להמנון המיואשים 2012. אני טס נמוך עם אבטיפוס, רק שלא ניפול. שנישאר ככה. שלא יהיה יותר גרוע.

סולמות וחבלים/ מטפסים וצוללים/ אל מקום שאין בו שקט/ אל מקום שזוחליםחברות וחברים/ בממלכת השורדים/ במקום שאין בו גשר/ מעל מים סועריםטסים נמוך מעל הלכלוך/ נרדמים בקושי/ קמים בלי חיוך/ והרצפה תמיד רועדת תחת הרגליים/ רק שלא ניפולמשיכות והחזרים/ הלוואות והפסדים/ במקום שאין בו חסד/ ואין בו רחמיםטסים נמוך מעל הלכלוך/ נרדמים בקושי/ קמים בלי חיוך/ ומתחת איזה פחד יש פה בעיניים/ רק שלא ניפול

* סינגל ראשון של אבטיפוס אחרי 15 שנה. האהבה והגעגוע ליצירה משותפת נולדו לפני כשנה, כאשר לקראת צאת ספרו של חבר הלהקה אמיר בן דוד, "פלאפל אוסלו", התאחדו השלושה להקלטת שיר נושא לספר. מה שאמור היה להיות הרפתקה חד פעמית הפך עם הזמן לאיחוד מחדש שהוליד יצירה חדשה ומופע אקוסטי. 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות