ממכרת

אייל גולן דודו אהרון

מילים ולחן: דודו אהרון אייל גולן ויעקב למאי עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי
4/5

יש לאייל גולן יועץ סתרים שיווקי, או שההברקה המסחרית הזו היא פרי מוחו של מי שמנסה להמציא את עצמו כל יום מחדש? מי שנכנס לאפליקציה של גולן הופתע לקבל את כל אלבומיו להאזנה בחינם. לא יודע אם יש בזה הימור, אבל הצעד לבטח מחושב היטב. אייל גולן עובד משרה נוספת בשיווק עצמו. מה הוא צריך את זה? הוא הרי הזמר מס. 1 בזמר המכונה "מזרחי" אן "ים תיכוני", אבל בהצלחה כמו בהצלחה – לא לעולם חוסן. אצלנו נולדים זמרים ים תיכוניים עשרה בשבוע. אייל גולן חדש אורב לאייל גולן ישן. חייבים לשמר את הפסגה, את העוצמה הכלכלית. חלק מהאסטרטגיה – אם אינך יכול לנצח אותם – הצטרף אליהם. אייל גולן מאמין כי דואט עם דודו אהרון הוא קלף חזק. השיר הזה הוא כנראה קלף חזק.
הרעיון הצחיקני: האוהבת הקטלנית היא שוברת לבבות סדרתית. לא לוקחת שבויים. הפעם השאירה בשדה הקטל של פלירטוטיה שני לבבות דקורים. יענו: שניים שמקוננים. שברון לב כפול. עצוב? שמחת שבורי לב כזו עוד לא נבראה בזמר הים תיכוני. שנאמין למלל של השיר? הצחקתי את עצמי פעם שניה. שנענטז אותו לשמחה הבאה – בטח, בטח. ילך טוב בכל אירוע מרחבות הכלולות ועד יציעי התיאטרון הרומאי. ממכרת שממכרת. תנו ליעקב למאי להתניע שיר במקצבים שגורן ברגוביץ' הסרבי היה מתנפל עליהם. זה ימכר את החוגגים. ים תיכון עממי פוגש בלקן ביט בוקס מודרני. לא יכול להיות שזה לא להיט.

איך נישבתי בקסם מילותייך/איך הדלקת לי אור בנשמה/ איך נפלתי עפר רק לרגלייך/ כמו נהר גועש צמא לאהבה
אל תגיד שלא אמרתי/ היא רק פגעה בי/ ולא עשתה לי טוב/ תזהר היא ממכרת/ ואז תופסת/ אתה בפנים עמוק
לא יודע איך נסחפת היא שברה ת'לב שלך/איך לא שמעתי לדבריך כמו עיור הלכתי רק איתה/ איך היא שיחקה בלב של שנינו/ עכשיו נותרנו עם הכאב/ בזמן הזה היא שוב צוחקת, ומסובבת מישהו אחר
בקסמיה גם אני נישבתי/איך נתתי לה את כל כולי / היא מלטפת אך בסוף עוקצת/ תזהר ממנה אח יקר שלי
מצטער שהתעלמתי כל כך רצית שיהיה לי טוב/ואיך חשבתי שרצית לשמור אותה אל ליבך קרוב

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

6 תגובות

 1. למושיקו
  מי שמשתמש במילים כמו זבלים, לחא ראוי להקשיב לאייל גולן המלךךךך וגזענות זו מילה קטנה לתאר את מה שאתה. לפחות תוריד את המסיכה ותודה שאתה שונא מזרחית. מה משנה טקסטים. המוסיקה זה העיקר. עוד לא הבנת את זה???????

 2. אשר לזבל-טקסט שרמתו היא של ילד בגן, סליחה, בכתה א'. האמן לי, גור, יש לי קצת מושג בזה-דודו אהרון חי את הרגע. טוב לו כלכלית, טוב לו מכל עבר. אל תאמין לבכי התנינים שלו על גלגל"צ. גם אם יש בזה קורטוב של אמת ( ויש )-הכל תרגיל יחצני שקוף ודוחה.וראה הראיון איתו בידיעות השבוע.. למה אני אומר את זה? אין לדודו אהרון שום יומרות לכתוב טקסט מניח את הדעת. טוב לו מידי כדי להתאמץ בקטנות כאלה. כך גם אייל גולן- החבר'ה הללו אינם יודעים בכלל כמה כישרון וכמה מאמץ לעיתים צריך להשקיע בחומר איכותי. כזה בא בכזאת קלות, למה להתאמץ בכלל? אותו הדבר נכון גם למוסיקה חסרת הערך שהם מנפיקים. נכון- גם בממלכת תל אביב עושים זבל. אך הזבל ההוא באמת לא מצליח אצל הקהל. אז על מה יש לי לדבר שם?
  ואשר ל"חלאה"-הדבר היחידי שמעניין את רוב המזרחיתיים הוא חשבון הבנק.אין לי שום בעיה עם חשבון הבנק שלהם. זכותם הלגיטימית להתפרנס והם לא סנובים בקטע של הופעות בבר מיצוות וחתונות ( באמת חכמה – מי יסרב לסכומים שהם לוקחים, אבל מקובל עלי ).
  אבל לתרבות העניין הזה הוא נזק גדול, בייחוד לעניין המזרחי עצמו. גדלים כאן ילדים ובני נוער
  שחושבים שזה מוסיקה מזרחית על אמת. לך תסביר להם שזה לא מתקרב בכלל, ושסילסולים זה ממש לא מספיק כדי להתקרב לאיכויות שיש במוסיקה מזרחית של ממש.
  ולסיום-אתה ממשיך להתקיף ועוד לא ענית בעצמך למה אתה יכול לכתוב נורא יפה אצל חרסונסקי, ובאותה נשימה יכול לקרוא לדברים האלה מוסיקה או טקסטים.

 3. מה אתה מדבר: לא הבאת אפילו נימוק אחד למה השיר "חלאה" ו"זבל". גם הביקורת לא ממש נפלה מהשיר אבל ציינה דברים טובים. אתה אומר רק "זבל", ולא ברור מה מסריח כאן לכן לא בעיה לקרוא לך גזען מוסיקלי.

 4. ,מר גור- אני שונא שמשקרים לי בפרצוף ואחר כך אומרים שאני כזה ואני כזה. אין כאן עניין של טעם בכלל. גם זה שקר גדול. נכון שאייל גולן אינו הטעם שלי. אבל הבחור גם שר כמה שירים יפים מאד ולא תשמע ממני מילה רעה עליהם רק בגלל שהם מסתלסלים. הבעיה היא עם הגישה שאתה ( ורבים מאד אחרים ) מביא איתך-אתה שם עלי ( ועל רבים אחרים ) חותמת של גזען מוסיקלי. במקום זה היית צריך לומר : השיר הזה באמת זבל ואני לא מוכן שרק בגלל שאני אוהב מזרחית, הזמרים האלה ינצל אותי ויחשבו אותי למטומטם גמור. שיעשו את העבודה כמו שצריך , לא יחפשו את החיים הכי קלים ויתנהגו כאומנים ולא יתנהלו כמו מוכרים בבאסטה.

 5. אדון מושיקו. אתה שונא מזרחית. בשבילך כל שיר מזרחי זה זבל. אייל גולן ודודו אהרון – זבל לא חשוב השיר. בעיני אתה פחות אמין מהמבקר.

 6. אם רצינו הוכחה שמבקרים, כמו שאר אנשי התעשיה הסהרורית ששמה "מוסיקה", הם מלחכי פנכה שחוט השדרה שלהם מוטל בספק – הנה היא לפנינו:
  אם זה להיט או לא זה בכלל לא חשוב. מבקר אומנותי איננו איש מכירות או ברוקר. אם יש לו תפקיד בכלל זה להסב את תשומת לב המאזין ההדיוט לניואנסים ברמה האומנותית בשיר. את זה איך שהוא עשה המבקר הזה. אך מייד שבר במאה שמונים מעלות ונתן לחלאה האומנותית הזאת מיון של 4 כוכבים. הבנתם את זה? מי שעושה להיט ביבים מגיע לו 4 כוכבים רק כי זה להיט ביבים.
  אגב,גם לאחר שמיעה נוספת, עדיין הייתי צריך לנחש מי הסולן התורן. נו, באמת, מישהו לרגע חשב על זה שאין בכלל צורך בשני זמרים כאן? הרי הדבר החשוב הייחידי הוא שזה להיט ( אולי ) ובשביל זה כינסו את שני כוכבי העל הללו כאן. איכס בריבוע. ולמר חרסונסקי-
  לא נמאס לך לייצר ביקורות לא חשובות על זבלים כאלה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות