פרה פרה

שבק ס'

היי פידליטי
4/5

מה החוכמה בראפ? קודם כל שהקצב יניע את החרוזים, שיתדלק בדרייב מסעיר, שישמח את הרגליים, וגם שיישאר משהו לראש. כלומר – משהו לתת בראש. לכסח למי שמגיע לו ת'הצורה. רגע, מה יותר חשוב לחבורת ראפ כמו שבק ס. שירקדו, שיזכרו את המילים, שיספגו מסר? גם וגם. הייתי במסיבת הקאמבאק שלהם באמפי שוני. המסר נבלע בחגיגה. אצל רבים מהצוהלים הוא נשאר באזור הרגליים. לא עלה לראש. הם באו רק בשביל לקפוץ.
י
ש משהו טוב בחיים, במציאות העכשווית? הצחקתם. אם היה טוב, איך היו עושים ראפ. הרי ראפ מתפרנס מכל הדרעק. והחיים עכשיו מכל בחינה – חתיכת דרעק גדול. החיים המהונדסים, המדינה שודדת, התקשורת הורסת. המשיח התחרפן. המוסיקה – מלכי השוף שולטים, להיטים על פי מטר. אפילו בהופעה שלהם – ברדק לא קטן. הקיצר: מסריח פה. תפוס ת'רגע לפי שיהיה מאוחר.
בשורה התחתונה: "כולנו קצת קין, כולנו קצת הבל, כולנו קצת סבבה, כולנו קצת זבל" וכולנו מאמינים ש"אנחנו  אוטוטו שם,  ואין מה לדאוג, אנחנו תיכף נגיע".
מה יום מיומיים? מה ה"פרה פרה" הזו? המחאה החברתית? השראה בלתי צפויה שאיחדה את השורות? המצאות מוסיקליות שדחוף לחשוף? אז אחרי השאלות – מגיעות 9 תשובות. חלקן מדליקות.
הקצב מוכר, האינטונציה ברורה .פה ושם גם מנגינה לא רעה. פילוני ופלומפי בגיטרות רוק, דווידי על בס, וארבעת הסולנים מירו, מוקי, חמי ונימי- נימ חוזרים בשירי ההנגאובר האולטימטיביים.
הם לקחו את כל מה שמרכיב את המטבח המוסיקלי המקומי, רוק-גיטרות, ראפ, ים-תיכוני, גרוב ערבבו ויצא קוקטייל חרוזים קצבי של פרצוף שמח – טוב לכל אירוע עם ניחוח של אלכוהול באוויר, ומי שייקח מזה מסר ומוסר – סבבה.
כל שנשאר לשאול: מה קרה לשבק ס? מה הבשורה? תקשיבו ל"חמרמורת": אז גם אם חיים ומוות הם לא ביד המוסיקה, מה רע בסתם ראש מסטול בחתונה של חבר בקיבוץ, כדי להצדיק סיבה למסיבה. תגיעו. הם תיכף מגיעים. נצטרף אליהם לחגיגות המחאה. יש סיבה!

שירים: פרה פרה, זה שוד, לשבט לקום!, משיח, תפוס ת'רגע, מה פתאום? ברוך הבא להופעה, חמרמורת, אוטוטו שם.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות