כמו שהלב מרגיש

הראל מויאל

Play
4/5

שנבדוק את דופק ליבו? בשיר "כמו שהלב מרגיש" – הראל מויאל שר על מפלס מצב הרוח. לפי השיר – גאות. מוסיקה? מרחק נגיעה מהז'אנר הקרוי בפי העם "מוסיקה מזרחית" – כזהו הטקסט. "כמה אני אוהב אותך לראות רוקדת לך באור עם החיוך הכי מתוק". מהסוג של – תפזזו, תסלסלו. החיים סבבה. רמה? מה רמה, יגידו לי. עזוב אותך רמה. בתוך עמך אתה יושב. תתחבר ללב העממי. אבל כאן אני – לא מתחבר. זה סוג השירים שאני מצפה לא לפגוש אצל היוצר המתחדש הראל מויאל, שמתיימר באלבום החדש לעשות, סליחה על המילה הגסה – אמנות יותר צרופה מאשר מוסיקת חאפלה לאולמי השמחות.
אמנות לא חייבת להיות משהו פלצני: דוגמא: אני מעדיף את "שבת בחלון" על "כמו שהלב מרגיש" – גם כאן הראל מויאל נמצא על תדר של קצב חפלאי, אבל הטקסט התיאורי הפשוט על אווירת שבת בבית נשמע אותנטי. המסורת מנצחת כי מויאל שר בשמה של אמו "אהובי נגן עוד שיר אחרון עוד מעט השבת בחלון" וגם מצליח לתת לנו לטעום ממטעמי התבשילים. את תחושת הגעגועים לבית הכניס לקדרת החאפלה הים-תיכונית המרקידה הזו, עם מעבר קצב דרבוקות תוסס.
"לב מרגיש" קיים ב"מה עובר בלב שלך". מויאל נוסק בשירת רגש כדי לספר – שלמרות שהיא לימדה אותו לצחוק, ציירה לו את הדרך, גילמה את השקט, עדיין אינו ממש יודע מה באמת עובר בלב שלה… מה היא מרגישה?! הייתכן שהכל העמדת פנים? תקשיבו למוסיקה – תבין – מהי אהבה. הרגש גואה. הטון מתכוון. עכשיו אני מבין. נהר רגש גואה מהו. פה אין ויכוח. מויאל מאוהב. לאורך, לרוחב. גם לעומק.
עומק. תקשיבו ל"אל תאחר לבוא" – הקול שקורא מבור – ביטוי לענווה של הפונה לבורא בתפילתו. האדמה הצמאה – באנלוגיה לצימאון שלו לקבל חסות אלוקית. הבקשה שלא יאחר לבוא מתקשרת עם עייפותו מחייו ,כפי שהם מתנהלים בהווה. במוסיקה יש ענווה, איפוק יפה בטון הנוגה בעיבוד שמימי יפה (עיבוד כינורות יפה). המוסיקה הולמת אותו במידות נכונות. והעיקר – נשמע לי אותנטי.
כנ"ל – "קרן אור". בלילות שבורים הוא יהיה לה קרן אור. למי שמחפש להגדיר מהו פופ ישראלי ים-תיכוני, קחו את השיר הזה. תחושת הרגש הנוגה-גואה הזו שמגיעה בסלסול כובש בעיבוד רחב לב. "יש לי אותך" – על התגשמות "כל החלומות שבנינו" מחזיר לז'אנר ה"ים תיכוני" – קצב מהיר, עיבוד פריך, סלסול קולי, להיט חזק של פשטות יפה. ב"אחד שתאהבי" – עוד שיר רגש-אהבה באווירה חורפית, מויאל עוזב המגרש הים-תיכוני ומנסה פולק אמריקני ישן בליווי אפקטיבי של מפוחית. נוגע. מגיע.
חוזרים למגרש הים-תיכוני- יווני ב"לבדי" – דואט עם גליקריה, מילים מתיפייפות מדי, מנגינה נפלאה, ויש תחושה שגליקריה מחברת רגש ופחות מתחברת למילים (מה לעשות – היא רוצה לשיר להמשיך לשיר יוונית בעברית). ואם אווירה ים-תיכוניות – אז הקאבר המוצלח של מויאל לשירה של נתנאלה – "ספינת הזיכרונות". איך השיר הזה קם לתחייה.
מויאל היוצר והזמר, קם לתחייה במגרש הים-תיכוני, וברוב הדיסק מראה איזון יפה בין פופ קליט לים תיכוניות פריכה, ומתברר שלא חייבים להיות מי יודע סופר-מתוחכמים ו"אומנותיים" כדי ליצור פופ עממי אותנטי.

הפקה מוסיקלית: תמיר קליסקי אהרון קמיגרוב
רשימת שירים
: סמי, אל תאחר לבוא, קרן אור, יש לי אותך, אחד שתאהבי, שבת בחלון, מה שעובר בלב, לבדי עם גליקריה, ספינת הזיכרונות, כמו שמרגיש הלב, אל תלך

שבת בחלון

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

14 תגובות

 1. שיר אחד שונה "סמי" (השיר הטוב ביותר) , שיר תפילה אחד "אל תאחר לבוא" וכל הייתר מוזיקה ים תיכונית רדודה , מוזיקת חאפלות , חושב שבאלבום רביעי היה צריך להגיע סוף סוף משהו אחר , משהו שונה קצת יותר איכותי , השאלה האם הוא מסוגל, לפי ההתנהגות בהשרדות אני מסופק. כל כך חבל אני כל כך מאוכזב ממנו .

 2. ל 10 תפסיקי לספר סיפורים לגבי העריכה בהישרדות, זה הטיפוס וזה האופי האמיתי שלו, שנכנס להיסטריה על כלום, האמת שהיתפדחתי בשבילו, וכל החבר'ה שלי הסטלבטו עלי שאני עוד מעריצה שלו, ובכך הגעתי למסקנה שאין לי שאיפה לקנות את האלבום, כמו שכתבו פה זמר צריך גם אופי ולא רק לשיר.

 3. אהבתי את הדיסקאבל הלוואי והייתי מתרגשת כמו פעם , הרבה דברים השתנו לרעה בהתנהלות של הראל וחבל,
  הפורום שומם ולא אנשים לא עברו לפייסבוק ,הרבה עזבו איפה עינב, יפעת, שלי, רונית, יעל ועוד המון בנות, זה בסדר לרצות ולהפיץ את דף הפייסבוק אבל לא לתת פרס למי שמביא מעריצים בכוח כמו שכתבו כאן זה ביפרוש לקנות מעריצים וזה בפירוש גועל נפש (שימו לב שהרבה מהוותיקות מהמעט שנשארו לא משתתפות) , הראל יצא לא חכם בהשרדות ,עשה צחוק מעצמו וכולם צחקו עליו , אני מקווה שהוא ייצא חכם הפעם ויפסיק את השטות הזו של "קניית מעריצים" לפני שזה יגיע לתקשורת ואז תהיה כותרת באמת מבזה " הראל מויאל קונה מעריצים " זו תהיה פשוט בושה , בכל מקרה אני יודעת שאני איתו סיימתי.

 4. אל תתני לעובדות לבלבל אותך אתם לא מוסיפים אנשים אתם פשוט קונים אנשים, ברור שכל מי שמצטרף לא ממש מעריך את הראל (אחרת היה מצטרף עוד קודם) הוא מצטרף כטובה לחבר ע"מ שיזכה בפרס.
  אני לא יכולה להמשיך להעריך מישהו שקונה מעריצים ע"מ להראות שיש לו כאלה מצטערת זה גועל נפש בסופו של דבר זה יהיה רק לרעתו כי מי יכול להמשיך להעריך אומן שקונה מעריצים.
  לגבי השרדות אולי את צודקת אבל אולי גם ממש לא , ממה שראינו לא מחמיא להראל להתנהג כפי שהוא התנהג וכפי שהוא דיבר , ממש לא אהבתי .
  כל ההתנהלות שלו לאחרונה היא מטופשת ולא לעניין (השרדות ועכשיו הדבר הנורא הזה לקנות מעריצים , (בשיחות ביננו אלו שהעריכו אותו עד עתה כן אני לא היחידה )הוא איבד המון מהקרדיט שלו.

 5. לכל המקטרגים….אנו מוסיפות עוד אנשים לפייסבוק של הראל כי לטעמינו יש בהראל הרבה הרבה יותר מאמצע הלילה בכפר…הוא מוכשר בטרוף ארבעת הדיסקים יפיפיים ובקרה הזה אני מסכימה עם המבקר רק את השיר מה שהלב אומר לא אהבתי… אל תלך .אל תאחר לבור ,ואחד שתאהבי פשוט שירים נדירים ביופיים!!! ולגבי השרדות בווילה יכולתם לראות את הראל הנשמה האמיתי …באי זה כל כך שקוף שהכל עריכה לא הראו מה תורגי עשה אלה רק את התגובה של הראל …בעריכה מעוותת
  חומר למחשבה ..

 6. רכשתי את האלבום לפני כארבעה ימים וחוץ מה שהלב אומר -אהבתי מאוד את כל השירים אבל 4 שירים ממש גרמו לי לרגש מיוחד אל תאחר לבוא-שיר תפילה מרגש ,מה עוברבלב שלך ,אחד שתאהבי-שיר מהממם ממש מיוחד ואל תלך מרגש בטרוף ,אנני נמצאת בקבומת מעריצות זו או אחרת אך חייבת להגיד שבעיני הבחור פשוט מוכשר מרגש יצירצי מחדש וממפתיע.!!! לגבי הצטרפות בפייסבוק .אני לא נבינה מה רע ברצון להגדיל את כמות החברים היום הכל מתנהל דרך הפייסבוק …אף אחת ממי שמצרפת אנשים לא עושה זאת בשביל פרס אלה מתוך אהבה אמיתית והערכה אמיתית להראל מויאל .ומתוך ידיעה שיש סיכוי שעוד אנשים יכירו ויחשפו לאומן ,די לשנאת חינם הבחור מתוק מדבש.

 7. ל 4 חשבתי שרק אני הרגשתי ככה, אני מאוד מזדהה איתך, גם אני הייתי מעריצה שלו מאז הישרדות אני כבר רואה אותו בצורה אחרת לגמרי, כך שאין לי צורך לקנות את אלבומו.

 8. הראל כמה נמוך אתה יכול לרדת, לקנות מעריצים בכוח שיתחברו לפייסבוק? ועוד לזכות בפרס? את כל האלבומים שלך קניתי ואת האלבום הזה בטח שלא אקנה, לא מספיק פאדיחה בהישרדות וגם עכשיו בפייסבוק, בושה וחרפה.

 9. מנסה להתחבר לזמר, לשירים, וזה לא זה, חסר כריזמה והוא לא סוחף בשיריו, לעומת זאת שירי מימון מצליחה לסחוף בשירייה בגדול, סורי מויאל.

 10. לא אהבתי את הסגנון ים תיכוני שהוא הוסיף לשירים, בגלל זה אני לא קונה את האלבום, בכל אופן שיהיה לו בהצלחה.

 11. האמת שהייתי מעריצה שרופה של מויאל, אבל ברגע שראיתי אותו בהישרדות בלי טיפת אופי, בלי עמוד שידרה, ושהוא לא יודע לענות ונכנס להיסטריה, ירד לי ממנו באופן אוטומט, כך שאין לי רצון לשמוע אותו, זמר צריך אופי לא רק לשיר, מאוכזבת מאוד מאוד.

 12. אני מאוד אוהבת את שניהם את סקעת ואת מויאל ,אני חברת פורום גם בפורום של מויאל וגם בפורום של סקעת ,גם חברת דף הפייסבוק של שניהם , אני חושבת ששניהם טובים ואני אוהבת להאזין לשניהם , עובדתית סקעת מצליח יותר (לסקעת יש יותר מעריצים ובשל כך הוא מופיע הרבה יותר וממלא אולמות הרבה יותר) ותאמיני לי הדבר האחרון שמעניין את מעריצות סקעת הוא מויאל חוץ מאשר לצחוק עליו וללגלג עליו במיוחד לאחר השרדות (וזה ממש כואב לי ) , ולזו מתגובה אחת מסכימה איתך לגבי דף הפייסבוק והנסיון להביא עוד מעריצים חושבת שהדרך לא נכונה אפילו מפדאחת באמת קצת התביישתי .אני לא משתתפת בזה .
  אתמול קניתי את האלבום של מויאל ואני חושבת שהוא מעולה אני מאוד נהנת ממנו שיהיה לו המון בהצלחה.

 13. יוסי ביקורת יפה ….
  תעשה לי רק טובה קטנה תחסום תאפשרות להגיב על המאמר הזה כי בעוד כמה שניות המעריצות הדפוקות של סקעת ומויאל יתחילו שוב לריב מי יותר טוב…..

  אז גם אם זה לא אפשרי לחסום כאן אני פונה לבנות שנשאר להם עוד כבוד עצמי…. אם אין לכם משו חשוב שיתרום להגיד אז תעשו טובה אל תגיבו!

 14. מכך שהוא החליט ללכת על הז'אנר הים תיכוני הקיטשי והרדוד , אחרי שהוא הוציא את "סמי" קיוויתי שהוא שינה כיוון ונקבל משהו אחר לצערי התבדיתי , מאוכזבת מכך שהוא הלך לתוכנית ריאלטי מטופשת כמו השרדות והתגלה כאדם קצת פרנואידי , חסר עמוד שדרה וגם קצת עילג.
  עכשיו הוא מנסה לגייס חברים בכוח לעמוד הפייסבוק שלו ע"י הצעת פרס , אין מעריצים בכוח , פשוט מתביישת שזו הדרך שלו .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות