האיש האמיץ בעולם The Bravest Man In The Universe

בובי וומאק Bobby Womack

לב גרופ מדיה
4/5

שיר מספר 4 Dayglo Reflection נפתח בציטוט קולי של זמר הגוספל-בלוז-סול, סם קוק: "ככל שזמר מתבגר, עולמו הופך עמוק יותר , מפני שהוא חי את החיים והוא מבין טוב יותר מה הוא מנסה להביע". בובי ומאק יודע על מה הוא מדבר. זהו אחד השירים היפים בדיסק החדש עם הופעת אורח אפלולית-נפלאה של של לנה דל ריי, שמצליחה להעניק עומק משלה לשיר. 
ההפקה המוסיקלית מראה כי וומאק, אחרי חמישים שנות קריירה לוקח את כישוריו אל הסאונד העכשווי, לחלוטין לא נשמע אנכרוניסטי. זהו האלבום הראשון של וומאק מאז
Resurrection של 1994, הפקה משותפת של  דמון אלברן (בלר, גורילז) וריצ'ארד ראסל. אלברן שילב את וומאק באלבום פלסטיק ביץ" של הגורילז. זה הקשר שהוביל להפקה הנוכחית.
שנספר מיהו בובי וומאק? אוהבי גוספל-סול-ריתם נ' בלוז לא יכולים להרשות לעצמם לא לדעת מיהו וומאק. שוכן אחר כבוד בהיכל התהילה של הרוק אנד רול מאז 2009. את השירים שלו הקליטו הרולינג סטונס, וילסון פיקט, אריתה פרנקלין, ג'ניס ג'ופלין וזוהי רשימה קצרה.   

וומאק (יליד 1944) הגיע ל-2012  חדיש ומחודש. קניה ווסט לא היה מתבייש בהפקה כזו. האלבום נפתח עם כמעט זעקת סול The bravest man in the universe is the one who has forgiven first – האיש הכי אמיץ בעולם הוא זה שסלח ראשון". השיר הבא Please Forgive My Heart הוא מסוג השירים שמחברים היסטוריה של מוסיקה שחורה גוספל+סול. וומאק שר את השיר בטון סולפול. Love Is Gonna Lift You Up הוא גוספל  שיזיז עדת מבואסים במסר האהבה האופטימי שלו, בתחושת ההתעלות, שחוברת לשיר If There Wasn't Something There – נטוע באדמת הסול מיוסיק בעיבוד פאנקי לוהט. וומאק הסובל מסרטן המעי הגס, מראה אכן שהגיל עשה לו רק טוב. את אלברן וראסל יש לברך על כך שהצליחו להחזיר את לוחם הסול הוותיק למקום אליו הוא שייך, כשהוא שר כאילו חייו תלויים בדבר. בשלוש מילים: soulful חכם, חם.

1. The Bravest Man In The Universe
2. Please Forgive My Heart
3. Deep River
4. Dayglo Reflection (feat. Lana Del Rey)
5. Whatever Happened To The Times
6. Stupid Intdrolude (feat. Gil Scott-Heron)
7. Stupid
8. If There Wasn't Something There
9. Love Is Gonna Lift You Up
10. Nothin' Can Save Ya (feat. Fatoumata
Diawara)
11. Jubilee (Don't Let Nobody Turn You Around

 

 

Bobby Womack The Bravest Man In The Universe

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות