שרים: גידי גוב אהוד בנאי

הכל בגלל האהבה

מאת: קרפטקיס-קןלוקטרוניס נוסח עברי: דפנה אילת
4.5/5

אנחנו אוהבים מאוד מוסיקה יוונית. קל לנו לאמץ שירים יווניים, א. כי אין סגנון מוסיקה ישראלי וב. המוסיקה של האגן, במיוחד היוונית, מתנגנת נפלא ברחובות ובסמטאות המקומיים מאז העליות מסלוניקי. תרגמו אצלנו לא מעט שירים מיוונית שהפכו להיטים, ודי ברשימה של פוליקר כדי להבין את עוצמתה של המוסיקה הזו.
לשיר הזה ישנן לפחות 9 גרסאות מקומיות משלישיית גשר הירקון ועד הדואט של גידי גוב ומאיר בנאי ולהקת הקרטל במסגרת "2 צדדים למטבע". בשיטוט ביוטיוב גיליתי גרסה של לא פחות מאשר ענק המוסיקה היוונית סטליוס קזנג'ידיס.
אהבה בוערת, אהבה דוקרת הולכת עם שתייה, מוסיקה. זירתה עברה מפיראוס וסלוניקי לנתניה ובנימינה. כייף לשמוע את השיר הזה בכל זמן, בכל מקום, מומלץ לשיפור מצב הרוח, למרות שמצבו של האוהב בשיר לא הכי הכי, אבל כידוע ויסקי ומוסיקה הם תמיד מוצא לבריחה. גם השיר הזה.
שני ביצועים: גידי גוב ואהוד בנאי" מ"לילה גוב" בעיבוד תוסס וקולח לדרבוקות. השני (וידאו) של קזנג'ידיס ביוונית בשחור-לבן. שימו לב לאופי המאוד מאופק, הכאלו לא אמוציונאלי של הביצוע היווני. זה כבר עניין של אופי הסגנון.


הו למה זה בלי הרף / את בי תוקעת חרב / ולא נותנת לי תקווה / אפילו הירח / עלי כבר לא זורח / הכל בגלל האהבה.
אני שותה לי וויסקי / אני שותה שמפניה / עם ג'וני ועם ניסים / וששון מנתניה / אי זה לא עוזר / אצלי הלב הלב בוער / נגנו נגנו לי שיר אחר.
בבר של גברת קוקי / זמרת עם בוזוקי / עד אור הבוקר שם נרקוד / נגנו לי שיר שמח / הלב שלי בורח
נגנו נגנו לי עוד ועוד.
אני רוקד עם מינה / אני רוקד עם דינה / אני רוקד עם סימה / ושוש מבנימינה / אי זה לא עוזר / אצלי הלב הלב בוער / נגנו נגנו לי שיר אחר.
אולי אתה יודע / אולי אתה שומע / למה היא אותי עזבה / אני רוצה לברוח / אני רוצה לשכוח / הכל בגלל האהבה.
אני רוצה לברוח / אני רוצה לשכוח / אני רוצה לשמוח / היין בא למוח / אי זה לא עוזר / אצלי הלב הלב בוער / נגנו נגנו לי שיר אחר.

http://

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות