התחלה

ג'קו אייזנברג

מילים ולחן: ג'קו אייזנברג עיבוד והפקה מוסיקלית: ג'קו אייזנברג ואון דבי
4/5

יש משהו מאוד אופטימי בהתחלה. אפשר למחוק חלקים מהעבר. להרגיש רוחות חדשות. ג'קו אייזנברג (זוכה "כוכב נולד 4") מבקש "הכל מהתחלה". בדף שנשלח, מספרים כי חזר אחרי שנתיים באמסטרדם. השיר נכתב במהלך השהות שם, ומתאר המאבק בין "חופש הרחוק לרצון ליצור כאן".
כל עוד יש בו חלום – מותר לו (לנסות הכל מהתחלה) אלא שזה אינו תלוי רק בו, אלא גם בה (כרגיל וכנדוש, גם האובייקט הנשי הוא פקטור) יש תקווה – "הדרך עגולה". עד כה לא קיבל את בדידותו, אבל חיבק את הלבד, ועכשיו – הכל מהתחלה. מה קרה? אל נצפה משיר פופ שגם יבהיר את מהות השינוי.
אבל מהתחלה חדשה – מצפים לסנוניות מוסיקליות שמבשרות על משב רוח חדש. לא בטוח שהשיר הזה הוא התשובה המוחצת. בלדת רוק איטית בעיבוד ובסגנון מסורתיים שמטעינים את השיר בעוצמות דרמטיות, אבל נדמה לי שהמלודיה המיוחדת מורכבת מדי כדי להביא את השיר הזה להתחלה חדשה מבטיחה. אם ג'קו אייזנברג רוצה התחלה חדשה, שילך על שיר שהוא פחות בי-סייד. פרט לכך – עוצמת ההבעה הפנימית מראה שיש מקום לתקווה. משכנע בדרכו החדשה.

בין האבנים הזרות/ מהלך אדם אחד פחות/ אף אחד כבר לא מתקרב / גם אם כן הוא עוד שנייה עוזב רק הביטי עלי קצת / כל עוד יש בי חלום/ לנגן ולשיר לך
רק תתני לי מקום / ולבקש הכל מהתחלה/ הדרך של כולם עגולה
בין סימטה צרה לנהר/ השמים קו אחד ישר/ שנה הייתי מהסס על הגשר ההוא המיוחד/ לא מקבל את בדידותי אך מחבק בחום את הלבד
רק הביטי עלי קצת / כל עוד יש בי חלום/ לנגן ולשיר לך/ רק תתני לי מקום/ ולבקש הכל מהתחלה/ הדרך של כולם עגולה
לבקש הכל מהתחלה/ איך שלא תסתכלו על זה הדרך עגולה

ג'קו אייזנברג ההופעה 2008

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. 4 מ5? לא הגזמנו קצת? ליריקה מאוד נחמדה אבל הסאונד משעמם מאוד, ג'קו פשוט עושה גראנג' מיושן וחסר כל מקוריות – אין מקום לזה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות