הפרויקט של רביבו

הפרויקט של רביבו

3/5

אתה לא מכיר את הפרויקט של רביבו? – שאלוני. בעוונותיי – לא. ימי כפרות עכשיו. ימחל לי. גם על אבי הזמר לא שמעתי בזמן אמת. וגם עליו אמרו: אתה לא יודע מה הולך פה. כל המדינה מדברת עליו. ברור שהסקרנות הכניעה את המבקר.
הסיפור עכשיו? כל המדינה מדברת על רביבו. כאוהד הפועל אני מכיר רביבו אחד. מי הרביבו הזה? שלפתי הדף ששלחו מהיחצנות: הרביבו החדש הוא רביב בן מנחם, מלחין, מפיק מוסיקלי, מתמחה בז'אנר הים תיכוני. מכיר? בטח מכיר. לכו על חפשן באתר שבו אתם נמצאים. רשימה חלקית: עומר אדם, אייל גולן, מאיה בוסקילה, ג'ולייטה ואביהו שבת, יוסי אזולאי, ישי לוי, שמי תבורי. עתיר פרויקטים.
מה קרה?
לקח רביבו שירים ישנים המזוהים כביכול עם הז'אנר, עם ה"מזרחיות", ה"ימניות", עם ה"ים תיכוניות", עם ה"טורקיות", עם אביהו מדינה וג'ו כעמר, אבל גם עם צביקה פיק ונורית הירש, עם שירי ארץ ישראל – והלך על קומבינה של שרשראות להיטים מחוברים זה לזה – המונעים במתכוני קצב דאנס אחידים, שנועדו לפתוח את אולמות השמחה והרחבות לריקודים לנענועים וענתוזים.
איך לא חשבו על הקומבינה המנצחת קודם? האמת היא שחשבו גם חשבו, אבל זה קרה בניכר. זוכרים את מחרוזות Stars On 45? פרויקט הולנדי תחילת השמונים שלקח להיטים מכל הבא ליד וחיבר אותם על נוסחת דאנס-דיסקו נונסטופ.
גם הפרויקט של רביבו עובד על העיקרון של חבר ופשט. צור שרשראות להיטים מחוברות להאזנה קולחת. אל תסבך. אל תכביד בעיבודים מורכבים. כמה שיותר עיבודי שטנץ-מכונה, ותכניס כמה שיותר שירים, סלט ושאר ירקות, שים אותם על פס יצור ותריץ.
אז הנה הן באות – 10 מחרוזות עם רביב בן מנחם (רביבו), אלירן צור וניר בן מנחם (האח של) לחן טורקי, לחן בדואי, לחן עממי, אלתרמן ווילנסקי, אביהו מדינה ודודו טסה, ג'ו עמר ופריד אל אטרש, אורלנד וזעירא, יואב יצחק ואבנר גדסי, חיים נחמן ביאליק ושאול טשרניחובסקי, נורית הירש וצביקה פיק. הכל הולך.
אחרי למעלה משבעים דקות מחרוזות, אני יכול לקחת אחריות על משפט: הים תיכוניות המקומית זוכה לכבוד, קולחת ורעננה, זורמת כנהר שוצף, טובה לרחבות ולשירת יחדיו בסלונים, אבל לא התעשרה ביצירה מקורית. זמרים שמסלסלים יפה – לא מציאה. ויש פה סלסולים יפים. מחרוזות פופ ים תיכוניות בעיבודים והפקה שבלוניים – גימיק אפקטיבי. מוסיקה חדשה, מיוחדת, עיבודים חדשניים, משהו שההיסטוריה תרשום על דפיה – אין כאן. משהו לרוץ לספר לשכנים – תלוי מי השכנים. רוב הסיכויים שיפתחו לכם דלת. בתוך עמנו אנו חיים.

מחרוזות:
תן לזמן ללכת, קסם המזרח, חנותך, אני שר, מה נותר, יותר מוארת, חולפות השנים, לילה שלי, שיר לדרך, שושנת פלאים

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות