בפסטיבל הפסנתר מארח מס 14

מי ומי

סוזן דלל
0/5

המפגש המסורתי בסוזן דלל לקראת פסטיבל "הפסנתר מארח מס 14" התחיל ביריות. היורה יהונתן גפן נתבקש להשתרבב לראיון עם עמיתתו לערב "האיחוד", סיוון טלמור, אבל דרש בצדק את קפה הבוקר שלו, ולא הוא… נבהלנו ושחררנו אותו לקפה. מי יודע אולי גם הוא (יורה).
בהמשך באולם "ירושלמי" קיבלנו דוגמית: היורה פרץ לבמה ב"שיר היורה". רק חסר היה אקדח במקום.
גפן יגיע לפסטיבל עם מופע רץ, לצידו זמרות מעטרות – סיון טלמור וורד פיקר. מה חדש? מה הניואנס לפסטיבל? – האורח דני ליטני שותפו למופעי העבר "זה הכל בינתיים, בינתיים זה הכל", "מכתבים למערכת" ו"שיחות סלון". גם משהו. ועדיין יורים. אז גם הוא (גפן) יורה בדרמטיות מופרזת. תרגיע, גפן.
מה יום מיומיים, שבוע משבועיים, חודש מחודשיים, שנה משנתיים? קודם כל צל"ש לאתי אנטה המנהלת האומנותית, שהבינה כי רק בפסטיבל כזה אפשר לדחוס כמה שיותר פנים חדשות ומבטיחות שמגיעות נאמר מהשוליים ומקוות להזיז את עצמם משם ולהגדיר גבולות חדשים. רשימה חלקית: רותם אור, הקולקטיב, נתן אופנהיים, ספי אפרתי, אלון לוטרינגר, פלייגראונד, "אחד חלקי אחד" – עם רמי הויברגר, עידן חביב עם ארז לב ארי, בועז ריינשרייבר.
קיבלנו דוגמית מרותם אור. השיר נקרא Secret Particles. על המעבר הלא מורגש בין מצבי תודעה שונים במציאות שגרתית. נדמה לי שפסטיבל שמחפש להאיר נקודות אור בחשכת תרבות מיינסטרים ממוחזרת וממוסחרת – זקוק לאור כזה – לא שגרתי.
איך בונים פסטיבל "פסנתר מארח", שלפי עדויות אמרגניו הוא מהמחוזרים בין הפסטיבלים במקומותינו?
זיווגים חד-פעמיים: מוזרים ומפתיעים כמו – מפגש בין ארקדי דוכין ויהלי סובול, שנתנו לנו דוגמית חיבור יפה בדמות קאבר ל"השמלה ממדריד" של מוניקה סקס.
אתגר-קאברים: יוצר-זמר מנסה חומרים שאינם שלו – אריק ברמן מנסה להיכנס לעורו של ניק קייב. שמענו גירסה בפסנתר של Red Right Hand, שיר של קייב והזרעים הרעים מ-1994.
חסד נעורים: פרויקט מיוחד להחייאת דיסק מהולל – "בציר טוב" – זוכה סוף סוף לערב משלו עם אילן וירצברג, אבל ללא שמעון גלבץ, ועם נבחרת המוגדרת "סופר גרופ" – דניאל סלומון, ערן צור, דנה עדיני וירמי קפלן. קיבלנו הדגמה מעוררת תיאבון של "לא יכולתי לעשות כלום". תסמנו.  
פעם בחיים: מוש בן ארי עם זמרי פלמנקו מספרד, מירי מסיקה שרה דיוות חייה, דני סנדרסון – אקוסטי במלאת 30 שנה לאלבום הסולו הראשון – "בגודל טבעי", שלמה גרוניך יארח את Red Band, שילה פרבר ומאיה בלזיצמן עם עינב ג'קסון בשירי משוררי "כסית" המיתולוגיים. נתנאלה מארחת את לינוי אקלה (מכוכב נולד האחרון), רונית שחר מארחת את רוני דלומי, אמיר דדון אקוסטי מארח את גורי אלפי, רם אוריון מארח את רוגל אלפר, ירמי קפלן מארח את אהובה עוזרי, יאיא כהן אהרונוב מארח את דנה ברגר.
איזונים: ישי לוי. מה. מה חדש? אבל איזה קול הוא הרביץ בדוגמית – "את".
ניסוי כלים: טעם ראשון מאלבומים חדשים – שלומי שבן מגיע עם שירים מהחדש שלו שישולבו בשירים הותיקים, נינט – האלבום העברי החדש, סיון טלמור, מעיין הירשביין, מיקה קרני – מסכת שיר השירים. איגי דיין וקלידן להקתו "הצללים" – שחר ימפולסקי – מופע מיוחד.
כל זה בארבעה ימים? רגע, רגע, זוהי רשימה חלקית בלבד.  מתי? 7-10.11.2012 סוזן דלל. מופע נעילה: מירי מסיקה באולם נגה ב-11.11.
וידאו (למטה): "לא יכולתי לעשות כלום" – מ"בציר טוב" בביצוע אילן וירצברג, דנה עדיני, ערן צור, דניאל סלומון, ירמי קפלן.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות