האוסף

דין דין אביב

הד ארצי
4/5

אחרי שבעים ושבע דקות, עשרים שירים, אני שואל שאלה פשוטה: מה הסיפור שלה? לא בטוח שזו בעיה – אבל הסיפור האישי שלה אינו מגיע. האוסף של דין דין אביב אינו עוסק בטראומות חיים, אינו מצהיר הצהרות פוליטיות, אינו חושף סודות. אבל אחרי עשרים שירים, התחושה היא שסיימת מסע אקלקטי – על שלל טעמיה, אוריינטציה של הארה שיש בה אהבת חיים, ניסיון לגעת במנגינות מגוונות, מקצבים שמרכיבים פסיפס אתני ססגוני שיש בו גם צעד תימני, אפרו, אפרו קריבי, רגאיי, ים תיכוני.
אין שום דבר שיכול לחבר בין עידן רייכל, יעל נעים, אלון יופה, מוני אמריליו, אברהם טל ועמיר בניון. אבל זוהי בדיוק קשת הסגנונות שמתאימה למבצעת ישראלית פתוחה וורסטילית כמו דין דין אביב – לאישיותה, לטווחי קולה, לקוסמופוליטיות העממית שלה, לרוח מוסיקת העולם הנושבת במפרשיה, אפילו לשיתופי פעולה ווקאליים כמו ב"נועדנו" עם גלעד שגב ו"שיר לאהבה" עם להקת "גאיה".
יש באוסף שיר שנקרא "יום בא לי", בו ארקדי דוכין משמש מעין מספר – על נשמה שנכלאה בין עולמות, אבל החליטה אל גן העדן לא לעלות, לפני שהיא טועמת את פירות העולם הזה, ומאז היא מסתובבת בין אנשים וזמנים, מרגישה סיפורים, עמים רחוקים קמים לחיים  – הם בתוכה מתעוררים.  
זוהי דין דין אביב הנשמה שמעופפת מפה ולשם, מאברהם טל, ליעל נעים, למוש בן ארי, לסגיב כהן , לגלעד שגב, לעידן רייכל, מגיעה לאיכויות יפות בהכלאה מרהיבה, קול יפהפה, הגשה אותנטית, אבל נדמה שעדיין לא מימשה דיסק אחד שאפשר להגיד עליו –יצירת חיים/מופת שמאירה עולמה הפנימי. מסתובבת ומשוטטת, אבל עדיין לא הגיעה אל תוך עצמה.

שירים: מוכרת לי מפעם, סודותיי, אם תלך – הפרויקט של עידן רייכל, נועדנו עם גלעד שגב, מאחורי השער (אורח: אלון אולארצ'יק), מסע עם אברהם טל, משמעויות עם יעל נעים, ספרי לי אהובה, שובי עם סגיב כהן, חולמת עם מוש בן ארי, תרקדי, ועוד יום עם מוש בן ארי, יש בי עוד כוח – הפרויקט של עידן רייכל, על כל עלה נושר, אף לא מילה, יום בא לי – עם ארקדי דוכין, היונה הלבנה, אליה, ביום אושרך עם עליזה אביב, שיר לאהבה – עם להקת "גאיה".
וידאו: מוכרת לי מפעם

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות