מוכרת לי, הופעת השקת האוסף

דין דין אביב

זאפה ת"א
4/5

היו אורחים. הייתה משפחה. היו חברים. הייתה חגיגה. היא שרה, רקדה, פיזרה שיער, הזמינה את יעל מלר לשיר ולרקוד איתה. שתי נשים בהריון, וכאילו כלום. נעות על הבמה כמו רוח פרצים. דין דין אביב. תחנת אנרגיה. מתפוצצת. באה מאהבה, באה מאמונה, באה ממקצבי העולם, מתימן, מיוון, מהאפרו. מג'אז, מהמיומנה. מסובבת גלובוס כדי לחבור לחגיגת וורלד מיוסיק אתנית קוסמופוליטית.
מוטיב התנועתיות המתמדת על הבמה. דין דין בשמלה ובשביס אקזוטיים, רוקדת באחדים מהשירים לצד יעל מלר, רקדנית מיומנת, שמקרינה שמחת חיים והתלהבות. זה כמעט כל הסיפור, מעט דין דין אינטימית, כזו שמילות שיריה באים לספר סיפור אישי עמוק, אלא ספירות גבוהות, מולטי אתניות בהיי אנרג'י.
מאז הפרויקט של עידן רייכל, דין דין עושה מאמצים לסגל לעצמה את הסגנון הכמו-אתני הזה, שפת-על, מוסיקת עולם, מרחב שאנטיי, כמעט אסתטיות מוסיקלית לשמה, שחוברת למקומות שמשאירים אותך בתחושה של משהו מעבר לאישי.
אנחנו בהשקת האוסף – "מוכרת לי". מסע אקלקטי – על שלל טעמיה, אוריינטציה של הארה שיש בה אהבת חיים, ניסיון לגעת במנגינות מגוונות, מקצבים שמרכיבים פסיפס אתני ססגוני שיש בו גם צעד תימני, אפרו, אפרו קריבי, רגאיי, ים תיכוני.
כן, היא מגיעה עד לשורשים היווניים שלה. לבמה עולה זמרת גדולה העונה לשם – עליזה אביב, אם גאה, ששרה חבל"ז. ועלו לבמה אורחים – סגיב כהן ואלון אולארצ'יק, קישטו את החגיגה. הפרויקט של רייכל נמצא בשני שירים – "אם תלך" ו"יש בי עוד כוח". גם דין דין תודה, שרייכל קירב אותה לקונספט הרב-לאומי במוסיקה, בפתיחות, בנגיעה במקומות שהם מעבר למקום בו אתה חי.
הערב הסתיים ב"יום בא לי". באלבום זהו ארקדי דוכין המשמש מעין מספר – על נשמה שנכלאה בין עולמות, אבל החליטה לא לעלות אל גן העדן , לפני שהיא טועמת את פירות העולם הזה. מאז היא מסתובבת בין אנשים וזמנים, מרגישה סיפורים, עמים רחוקים קמים לחיים ובתוכה מתעוררים.
זוהי דין אביב נכון להיום. גם השירים האישיים-נינוחים-רגועים יותר כ"אף לא מילה" – נטמעים באווירה האתנית הצבעונית הזו. דין דין אביב נמצאת היום יותר בתוך השאו המוסיקלי האקלקטי המולטי אתני הססגוני ורב האקשן, כאשר הויזואליות התנועתית מקבלת מימד לא פחות דומיננטי מהמוסיקה. לפעמים זה בא על חשבון הגשה אישית יותר, אבל זה בדיוק מה שדין כנראה רוצה – יותר רביו מוסיקלי וורלד מיוסיק קצבי וצבעוני, מאשר ערב אישי. את זה היא מגשימה בגדול.

נגנים:  הראל שחר – כלי נשיפה, אסף חכימי: קונטרבאס וגיטרה, באס, יוני אמבר: ניהול מוסיקלי, גיטרות חשמליות ואקוסטית, שרון פטרובר – תופים, יעל מלר– כלי הקשה, שירות וריקוד
שירים: סודותיי, ספרי לי אהובה, משמעויות, אבותי, חולמת, שובי (עם סגיב כהן), בין האש ובין המים (עם סגיב כהן), אף לא מילה, מוכרת לי מפעם, אדם, בעינייך (עם אולארצ'יק), מאחורי השער (עם אולארצ'יק), אם תלך, נקגומה (עם עליזה אביב), היידה טומה לונו (עם עליזה אביב), יחד הדרן: יש בי עוד כוח, יום בא לי.

צילו
ם: מרגלית חרסונסקי
וידאו: דין דין ואורחיה, סגיב כהן ואלון אולארצ'יק

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות