ז'אנר או תופעה?

להקות בנים

0/5

להקות בנות? אין דבר כזה. להקות בנים? – גל אחרי גל. ז'אנר-סגנון או תופעה? יותר תופעה מאשר סגנון, הגם שמדובר בפופ מיינסטרים.
מהות התופעה: הערצה של בנות לבנים מוכשרים ויפים ששרים שירי אהבה מלודיים מתקתקים. זה אולי כל הסיפור.
מה מייחד את להקת הבנים? מדובר בעיקר בלהקות ווקאליות, זמרים שאינם משתמשים בכלים (גיטרות). הדרישות: קול טוב ומראה טוב. בדרך כלל – ההופעה של להקת הבנים מתבססת על שירי פופ קליטים, כוריאוגרפיה מהוקצעת, המכוונת להסעיר את בני העשרה.
במחצית הראשונה של שנות התשעים של המאה הקודמת חדר המושג boy band לתעשייה. להקת הבנים ענתה על צרכים הערצת גיל העשרה teen idol phenomenon. היא הניעה תעשיית המיינסטרים פופ והתפשטה כמו וירוס. ללא קשר לאיכויות מוסיקליות.  המושג "להקת בנים" עדיין לא נטבע כאשר להקות בנים היו כבר חלק מעולם הפופ החל מהביטלס והמאנקיז בראשית דרכם, חמישיית הג'קסונים בשנות השבעים, האסמונדס The Osmonds (להקת המשפחה האמריקנית המצליחה) דרך – New Kids on the Block – "הנערים החדשים בשכונה" (להקה אמריקנית שהוקמה ב-1984) הצמד Wham!, ובהמשך "אנ סינק" NSYNC, הלהקה האמריקנית, Boyz II Men, להקת הריתם נ' בלוז, להקת הנסון Hanson שהורכבה משלושה אחים, Backstreet Boys – הלהקה האמריקנית – מהפופולריות ביותר בז'אנר, Boyzone בויזון ווסטלייף – להקות הבנים האיריות, הלהקה האמריקנית 98 Degrees, טייק דאת Take That חבורת Jonas Brothers ועד להקות הבנים הבריטיות-איריות The Wanted ו – One Direction בעשור השני של שנות האלפיים. מה השתנה – כמעט שומדבר, לא התופעה, לא המוסיקה. וגם המכירות – ממשיכות להניב שיאים. איכויות? – שום דבר שיש למהר ולהכריז עליו בשכונה.

ניו קידס און דה בלוק, בקסטריט בויז, בויז2מן

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות