בואו כל חבריי – חגיגות 50 שנות קריירה

אנריקו מסיאס

הליקון
4/5

בואו כל החברים של אנריקו, תנו קולכם בדואט. אנריקו מסיאס פתוח לדואטים. גם חאלד האלג'יראי (בתמונה) הגיע. החברים הישראלים? ריף כהן וכברה קסאי כאן! הפתעה, לא? אבל אם כבר זמרות ישראליות – איפה יסמין לוי? אני מוחה נמרצות. ליסמין מגיע לפני ריף וכברה, בטח לפני קרלה ברוני, עם כל הכבוד.
אנריקו הוא זמר קוסמופוליטי במלוא המשמעות. הוא שר עם חאלד זמר הראיי האלג'יראי L'Oriental. לא לשכוח: גם אנריקו מגיע משם, מקונסטנטין (בה נולד ב- 1938 – אלג'יר הצרפתית). גם ריף כהן מגיעה עם האוריינטאל ויללות ה"ללללל" בפתיחה. לחצו על 8 בדיסק. Aux talons de ses souliers נקרא הדואט. "העקבים של נעליה". מעריצי אנריקו יזהו קלי קלות.
חמישים שנות קריירה הם אכן הצדקה לשם "Venez Tous Mes Amis!" – בואו כל חבריי. והם באים. יחד עם קאלי (Cali) הוא עושה דואט נדיר של Adieu mon pays. עם מיקאל מירו את Le mendiant de l'amour – קבצן האהבה. עם דני בריליינט את Les filles de mon pays – בנות המולדת שלי, וזה נשמע כמעט חסידי. עם זמר הסול Cornelius Nyungura הוא שר Oranges amères.(חושחש)
מסיאס גאון בלחצות גבולות. כשהוא חובר לדואטים הוא יודע להיות "אתני", זמר מוסיקת העולם. עם סופיה אסאידי Sofia Essaidi, הזמרת המרוקנית הוא שר במנגינת הואלס המכניעה Paris tu m'as pris dans tes bras ("פריז שלקחה אותי בזרועותיה"). ואיפה השנסונרים, בסגנון המסורתי? סרג' לאמה הגיע למפגש החברים עם L'Algérie.  ג'ראר דארמון מצטרף לאנריקו בקולו הצרדרד הנמוך בשיר Sans voir le jour – "בלי לראות את היום". להתאהב. בכלל, כל מעריצי אנריקו – מוזמנים למפגש החברים להתאהב. חוץ מזה. תנו כבוד. אנריקו חוגג שבעים וארבע.

1.Adieu mon pays – with Cali
2. Le mendiant de l'amour – with Mikael Miro
3. Les filles de mon pays  – with Dany Brillant
4. Les gens du Nord – with Carla Bruni
5. Oranges amères – with Corneille
6. L'Oriental – with Khaled
7. Paris tu m'as pris dans tes bras – with Sofia Essaidi
8. Aux talons de ses souliers  – with Riff Cohen
9. Sans voir le jour – with Gérard Darmon
10. Dis-moi ce qui ne va pas – with Natasha Saint Pier
11. Il reste aujourd'hui (venez tous mes amis)  – with Cabra Casay
12. Oumparere  – with Dani
13. Ces etrangers – with Bruno Maman
14. Mon histoire c'est ton histoire – with Toma
15.L'Algérie with Serge Lama
16. Mon cœur d'attache – with Liane Foly

Enrico Macias Venez tous mes amis

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. יסמין לוי שרה עם אנריקו מסיאס בתקליטו הקודם והמצויין, בהופעותיו בארץ ארח הזמר את יסמין לוי בזמן הריונה והיא ביצעה איתו את הדואט בלדינו אותו שיר ששרה בתקליטו האחרון .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות