סיטואציה מורכבת ההופעה

רמי קלינשטיין

תיאטרון נגה יפו
4/5

סיטואציה מורכבת: רמי קלינשטיין מנגן אימפרומפטי של שוברט לפסנתר, עובר ל"פיאנו מן" של בילי ג'ואל, מזמין את אפרת גוש ל"לראות את האור", חובר ל"אהובת הספן", "עטוף ברחמים" להיטיה של ריטה ומגיע עד "צעיר לנצח" ו"אש" ברגעי הסיום מקימי הקהל.
בקלישאת המלחמה: משתמש בכל התחמושת כדי להגיע לשיא בזמן הנכון. ארבעת שירי האלבום החדש , "סיטואציה מורכבת", ממוקמים כך שלא יהיה אפילו בדל של סיכון. הערב נבנה בשלבים בתכנון מוקפד. פתיחה – פסנתר נטו בישיבה ("שבתי", "על הגשר הישן"), בהמשך מצטרפים הנגנים טיפין טיפין, מנגן המפוחית, שמגיח ראשון ועד המתופף שמשלים את ההרכב. רמי קם לראשונה מהפסנתר בשיר ה-12 בערב, "מפתן ביתך" כדי להגישו בתזמור עשיר, אירי משהו.
גם שתי הירידות המחניפות לקהל מתוכננות היטב. אפילו בלבוש – מגלים תכנון: בתחילת הערב מכופתר וקלאסי. בהמשך – משתחרר עד חולצת טי, רוקרית משהו, בהדרן. רמי קלינשטיין מהמבוגר ה"קלסי" של שוברט ועד "הצעיר לנצח", של דילן.
המנטור לשעבר של The Voice יעץ לעצמו נפלא: הוא תכנן ערב כמו אדריכל מופעים. נו דאל מומנט. שלא תהיה אפשרות להגיד על משהו – לא מוכר, משעמם. כל שיר יושב במקום. כל פאוזה. כל בחירה בשיר. כל ירידה מהבמה לקהל. וגם האורחת המצועצעת עם התסרוקת המטרידה, שמנסה בכוח לשדר – אני חריגה, עלתה בזמן על הפסנתר.
זה לא חדש אצלו: לפני שנתיים בקיסריה כתבתי: צריכים לעבוד קשה בשביל להגיע ללב הקונצנזוס, לגייס את עברך, לחבר עם נכון-לעכשיו, למיין שירים לערב מאוזן לכל טעם, רשימה שמשתדלת להכיל את כל האהובים הלאומיים, לרצות את המתרפקים על התפוחים והתמרים המתוקים, שירים שמתקשרים עם כל התחנות.
אז כן: רמי קלינשטיין הוא מקצוען שיודע לקחת כל חומר קליט מהרפרטואר העשיר שלו ולנתב אותו למופע ל ק ה ל. כולנו יודעים מי התחיל בכך, ומי ממשיך למלא את קיסריה בשיטה הזו. קלינשטיין, במקרה הזה, הוא תלמיד מצוין, לא לוקח סיכונים, מתוזמן היטב, וגם מוכיח כי הוא היום פרפורמר מליגת העל של הפופ המשובח, שיודע לעבור מבלדות פסנתר בנוסחי האלטון ג'ון ובילי ג'ואל לקצב, רוק ואנרגיה בסגנון הבון ג'ובי. פתוח בכל מובן, כדי לחבר את חלקיו לשלם.

שירים: שבתי, על הגשר הישן, נוצה ברוח, אין כמוה, ילד אחר, לראות את האור עם אפרת גוש, עדיין קיימת, piano man, אהובת הספן, מפתן ביתך, חוץ ממך כלום, רוצי קטנה, תפוחים ותמרים, אהביני, שריטת בוסר עם אפרת גוש,אה אה אה – אפרת גוש סולו, עניין של זמן – עם אפרת גוש, עטוף ברחמים, בוא, רדיו, צעיר לנצח, אש.
נגנים: ניר גבע – מפוחית, גיטרות, אודי שמחון – גיטרות, רון קליין – קלידים, מחשב, מנדולינה, גיטרה אקוסטית, בנצי גפני – בס, שחר חזיזה – תופים, דורון טלמון – שירה.
אורחת: אפרת גוש.

צילום
: מרגלית חרסונסקי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות