רודי ביינסין – Natural Woman

והזוכה היא

התוכנית The Voice ישראל
5/5

והזוכה ב – The Voice של השנה היא רודי ביינסין בת 22 מנתניה, נצר למשפחת עולים מאתיופיה. כלומר: אם יש להחליט כבר ועכשיו, היא לקחה בהליכה את התחרות עם הביצוע ל – Natural Woman, המוכר גם כ – You Make Me Feel במקור של ארתה פרנקלין. כלומר: אם לקחת את מהות התחרות – קול – זה הקול שצריך להיבחר. Soul בנשמה. וזה יוצא לה כמו שזמרת סול ענקית צריכה להישמע.
אני רואה The Voice באיחור, כדי לא לרצוח זמן יקר. אבל שווה להקליט. התחרות מרתקת, מהסיבה הפשוטה – שהיא סלקטיבית מראש, שלא מגיעים אליה נפולת של זמרים, אלא חבר'ה שאי בחירתם לאחת מהנבחרות של המנטורים – לעיתים מבאסת-מצערת. (ליאור ויינברג ששר Going To Town רופוס ויינרייט)
בחירתה של רודי ביינסין היא מסוג הבחירות הבלתי מעורערות. גם ב – The Voice ארה"ב היא הייתה ממשיכה לשלב הבא. יובל בנאי אמר את זה פשוט ונכון: את שרה כמו הגדולות. הוא הוסיף עוד משהו: את צניעותה של רודי. יובל התכוון – יופיה לא רק ווקאלי, אלא משהו פנימי. נדמה לי שזו המהות של זמרות Soul גדולות – היופי הפנימי, התגלמות הנשמה. ואצל רודי ביינסין זה יוצא חתום בנשמה אמיתית, הכי טבעי – Natural Woman.
You Make Me Feel Like A Natural Woman, מקום 8 במצעדי ארה"ב של 1967 הוא שיר של זמרות גדולות, דיוות. הוא נכתב ע"י קרול קינג וגרי גופין בשיתוף-בהשראת ג'רי ווקסלר, אז מפיק ובעלים-שותף של חברת התקליטים "אטלנטיק". המושג Natural Woman עלה לראשונה ברחובות ניו-יורק. קרול קינג הייתה לצידו במכונית, כאשר לפתע הוא צעק: "אני רוצה אישה טבעית!" השאר היסטוריה. ארתה פרנקלין, ענקית זמרות הנשמה, בנתה קריירה על השיר הזה. כל קאבר שבא אחריה, והיו הרבה מאוד (מרי ג'יי בליג', סלין דיון, מריה קארי, גלוריה איסטפן) נאלץ לעמוד במבחן לא פשוט. והנה, לראשונה אצלנו – קאבר יפהפה לשיר הזה.
איך רודי ביינסין ממשיכה מכאן? היא זמרת Soul בנשמה. היא זקוקה לשירים בסגנון הזה כדי להוציא מעצמה המיטב. יש לעבוד איתה נכון כדי לא לבזבז את הפוטנציאל. רודי הגיעה לנבחרת של יובל בנאי ושל שלומי ברכה. מהיכרותי אותם – הם ידעו מה לעשות כדי שהאודישן הזה של Natural Woman לא יהיה השיא – שאחריו אנטי קליימקס.

רודי ביינסין – Natural Woman

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות