יעל שושנה כהן Video Games

דה וויס The Voice

הנבחרת שלי
4.5/5

זו הזמרת שאני מחפש, הצעירה שעונה לשם המשולש יעל שושנה כהן. שם כזה יכול להרוג. במקרה שלה – אין בעיה. אולי אפילו ייחד בשלבים מאוחרים – בשילוב עם האיכויות הייחודיות.
לא ניתוח מיתרי הקול שהיא עברה (בעבר) עשה אותה למה שהיא. זמרת מעולה אינה נמדדת רק בקול, למרות ש"דה וויס" היא תחרות על "הקול". זמרת מעולה נמדדת בחבילת מרכיבים פרט לקול – בעיקר ביכולות שלה להפוך שיר לשלה, למרות שהוא אינו שלה. גם ב"אישיות הבימתית". יש דבר כזה. אני מבין את הצורך של יובל בנאי לרקוד איתה טנגו לסיום הערב, וסולח לו על הרגליים העקומות.
הביצוע שלה ל"משחקי וידאו" Video Games של לנה דל ריי היה אחר. כמו שיובל בנאי אמר את זה לאביב גפן: לא תמיד חייבים להתעדכן בכוח. במוסיקה, נחמד להיות לפעמים קצת "קשיש". הרבה זמרים "קשישים" ממשיכים את הקריירה גם אחרי מותם. רלוונטיים לעד.
יעל שושנה כהן לקחה משהו מה"קשישות" של סבתה. ואמנם, היא יכולה להיות מצוינת גם בלי להתעדכן כל חודש באופנה המוסיקלית הצועקת. יש לה אישיות בימתית, יש לה סגנון. היא צעירה, אבל יש בה בגרות ועומק של מי שמכירה זמרות מהעבר, ובעיקר כמי שיש לה היכולת לקחת שיר לחלקת האדמה שלה, לשתול אותו שם ולטפח אותו כמו שהיא מבינה-חשה.
כמה הערות לגבי הדה-וויס של ה-19.12: א. אני מסיר הכובע בפני מנאר שהאב ומשפחתה משפרעם. באמת הפתעה לשמוע זמרת צעירה, שבחרה לסטות ממסורת השירה של משפחתה ולפנות למסלול רוק איכותי (נירוונה, רדיוהד) ולקבל תמיכה מופלאה מהבית. היא זמרת מצוינת שהצליחה להתגבר על מפגעי המבטא כדי להגיע למה שהיא רוצה (Unfaithful של ריהאנה) ב. מוטי פליישר, זמר עבר ששיריו ("החיים היפים", בשמה אדומה", "בואי כלה", "עופרה") ממשיכים להיות משודרים ברדיו הקשיב לבתו אנאל פליישר שרה You've Got A friend של קרול קינג בטלפון, כשהוא בארה"ב. מה חבל שאף שופט לא הסתובב. מוטי עוד היה חוזר. ג. השופט-מנטור אביב גפן עדיין לא נרגע. הוא התנפל על רענן קרייצברג מירושלים (ששר גרסה לדואט של ניק קייב וקיילי מינוגWhere the Wild Roses Grow) כאילו יש לו משהו אישי נגדו. הוא אמר משהו כמו: "אנשים שיושבים פה (השופטים) קרעו ת'התחת להגיע למה שהם. לא מאמין שאתה נלחם ואמן בנשמה, הרגשתי שמישהו עובד עלי…"
די. אני קורא שנית לאביב להרגיע. כולה תחרות כישרונות, וקרייצברג לא היה כזה גרוע. אני יכול להבין את יובל בנאי שתפס עצבים על אביב. (זה לא בצחוק. ואם זה בצחוק – אז בצחוק הזה יש אמת) הוא זיהה נפיחות אגו, יומרנות, פוזה. גם אני. חילופי הדברים ביניהם כמעט התפתחו למכות. למה לא? זה עוד לא קרה, מהלומות בין אביב ליובל. והטלוויזיה במצבה היום לא הייתה מתנגדת לעוד אחוז רייטינג.

יעל שושנה כהן Video Games

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

7 תגובות

 1. מעטים הזמרים שעוטפים אותך ונושאים אותך עימם כמו שיעל עוטפת ונושאת. חלום.

  ניחוח של פעם.

 2. יעל בחורה הורגת, מושכת אותך בשירתה, מכניסה את האישיות שלה לשיר, שרה עם ניואנסים חמים ומלטפים. הרבה הצלחה מכל המשפחה שלי.

 3. כמה שאני חולה על יעל אני מאחלת לה בריאות ואושר המון איחולים היא לוקחת את השירה שלה ללב היא משקיעה בשירה!!!
  אוהבת ליהי.
  כתובת: אלפי מנשה גולן 30/21

 4. על מה אתם מדברים ? חיקוי מוחלט של לנה דל ריי !
  שום דבר לא ייחודי.
  מאוכזבת מההתלהבות, הלוואי והיה ממה

 5. רענן קרייצברג שר מדהים.בעל קול ענק צלול ונקי שלא כמו המנטור ה"מהולל".אמר לו לא לאנפף…בחיאת היחידי שמאנפף זה המנטור השחצן .צריך אבא כמו של גפן על מנת שאחד עם קול כמו שלו מאונפף יצליח והוא מעז להתלהם. ראיתי והתביישתי ממש מודל לגועל נפש .הגרסה שהושמעה היתה נקיה מפוזה ומזל שיש אמנים/זמרים כמו קרייצברג. מאחל לו הצלחה גדולה ללא התכנית המכורה מראש.
  תן להם בראש תראה להם מי אתה!!!!!!!!!!!

 6. רציתי להתייחס להתנהגות של אביב גפן שהייתה בוטה לגלגנית ומתנשאת. כאן לא בעל המאה הוא בעל הדעה. פה עמד קול מדהים מול רוע וקנאה.
  אסור לתת לאביב גפן להיות מנטור בעונה הבאה. ההתנהגות שלו מגעילה והוא מהווה דוגמה שלילית לנוער הצופה בתכנית.ובאשר לזמר רענן קרייצברג שרת מדהים מקווה להמשיך ולשמוע אותך ושתוציא מהר דיסק .הקול שלך פשוט מדהים וחבל שיבוזבז.

 7. כבת למשפחה של מוסיקאים מארה"ב התאכזבתי ממה שקורה בדה וויס.מה הם מחפשים קול או סיפורים טלנובלה.את מי מעניין מה קורה אצל זמר מאחורי הקלעים?חשוב רק הקול של הזמר וההופעה.
  אביב גפן מתהדר בנוצות של טווס.הוא לא מוכר בארה"ב .זמרים כמוהו מקבצי נדבות ברחובות.
  חבל שבארץ לא מכבדים את הרוק האמיתי ומה שמחפשים זה רק סלסולים כמו במסגדים.
  רענן קרייצברג יש לך קול מקסים ויכולת לחבור לטובה בלהקות בארה"ב.אותך יקבלו בידיים פתוחות.בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות