דברים יפים לראות

עידן עמדי

מילים ולחן: עידן עמדי עיבוד: עידן עמדי, איתמר מאירי ואיתן רז
4/5

הטקסט הזה במקצב דאנס מהיר? עידן עמדי מעלה התלבטות בין הראיה הפסימית שלו נוכח אירועים טראומטיים (מלחמה) המתרחשים בחוץ להשלמה האופטימית שלה – שיש להמשיך לזרום, לחיות כי "יש עוד דברים יפים לראות". אז כן,  הייתה אפשרות לבחור במקצב איטי, במנגינה נוגה, בהבעה דרמטית שתדגיש את ההיבט הספקני. אבל עמדי העדיף לשלוח את השיר הזה לרחבת הריקודים. להבליט את האופטימיות שלה במוסיקה ריקודית מהירה שמבשרת המשכיות ורואה את הטוב שבחיים מאשר בצלילים מלנכוליים המשקיעים בתוגה שלו. הבחירה ב"צליל אופטימי" נשמעת דווקא מיוחדת. ועדיין יש בטון של עמדי משהו שמשדר עצבות, שכנראה נמצאת במהות הבסיסית שלו, ככה שהשיר אינו ממש דאנס חגיגי שאפשר לחגוג איתו בגדול.

הנה התיישבתי למולך בתוך החדר הגדול/ דווקא כאן מאיר הכול, בחוץ יש אוהלים/ הנה התיישבתי למולך, מתלבט אם לשאול/ למה את שקטה פתאום? בחוץ נופלים טילים
"אהובי, תפסיק לראות את הסוף/ אהובי, זה כנראה מה שהיה צריך להיות" / כך את אומרת,/ "בוא נמשיך לחיות, יש עוד דברים יפים לראות"
הנה התיישבתי לידך, מולנו חדשות/ מסכנה יונית הזאת, כולם שונאים שליחים/ הנה התיישבתי לידך, מולנו אבדות/ ואני זועק קללות, יש גם שנאת תמימים
"אהובי, תפסיק לראות את הסוף/ אהובי, זה כנראה מה שהיה צריך להיות"/ כך את אומרת, / "בוא נמשיך לחיות, יש עוד דברים יפים לראות"
הנה כבר נשכבנו עייפים, עלייך יש חיוך גדול/ ואת אומרת משהו עמוק, עתיד וילדים / הנה כבר נשכבנו עייפים, שומר לי על הזכות לשתוק/ ככה זה יוצא לי טוב, ככה אין שקרים
"אהובי, תפסיק לראות את הסוף/ אהובי, זה כנראה מה שהיה צריך להיות"/ כך את אומרת, / "בוא נמשיך לחיות, יש עוד דברים יפים לראות"

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. אחד היוצרים שאני יכול להאזין למילים שלו ולקבל ממנו חומר למחשבה, יש בו איזו תבונה ועומק שמגלים בהאזנה חוזרת לשירים שקצת מפתיע אותי בגלל גילו הצעיר כל כך.

  2. עידן עמדי מוצא חן בעיני. הוא סימפטי, אמיתי, שר טוב.
    השיר הזה אמנם אינו טוב במיוחד, אך יכול להיכנס לרשימת המבוקשים בהופעה, כמו חלק גדול משיריו של שלמה ארצי. קצת ליטוש ללחן ועוד קצת דימיון בביצוע היו בהחלט מעניקים עוד ערך מוסף לשיר הזה.

  3. עוד שיר יפה מבית עמדי, אבל אני לא מרגישה כאן דיסקו וריקודים אלה יותר מקצב חסר מנוח ואולי אפילו עצבני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות